IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Незалежна медійна рада обговорить, як захистити дітей від шкідливого контенту

Фото – detector.media

23 листопада Незалежна медійна рада проведе публічне обговорення проблематики захисту неповнолітніх від шкідливого контенту, повідомляє “Детектор медіа”.

Протягом заходу планується обговорити такі питання:

  • Українські медіа – чому і якими передачами вони шкодять дитині?
  • Як можна висвітлювати дітей у передачах, не зашкоджуючи їх правам?
  • Україна і моделі регулювання контенту, що може зашкодити неповнолітнім: що обрати і як зробити модель ефективною?

“Останні місяці актуалізували проблеми дотримання засобами масової інформації законодавства та етичних стандартів щодо залучення дітей до виробництва аудіовізуальних програм, а також їх захисту від шкідливого контенту. В той час як було ініційовано розробку саморегуляторних правил у цій сфері, ситуація з виходом кількох медіагруп з переговорного процесу суттєво ускладнила досягнення галузевого компромісу”, – повідомляють організатори круглого столу “Захист неповнолітніх від шкідливого контенту: як медіа можуть бути обачними у поводженні з дітьми?”.

Учасниками заходу будуть голова Незалежної медійної ради Наталія Лигачова (“Детектор медіа”), секретарі Незалежної медійної ради Ігор Розкладай (Інститут медіаправа) та Роман Головенко (Інститут масової інформації) та інші. До обговорення запрошені представники медіа, а також регуляторних органів у сфері телебачення та радіомовлення.

Захід відбудеться з 16:00 до 18:00, готель “Хрещатик” (вул. Хрещатик, 14, зала «Володимирська», 3 поверх). Початок реєстрації та вітальна кава – о 15:30.

Реєстрація учасників є обов’язковою (mediacouncil.ukraine@gmail.com). Кількість місць – обмежена.

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Нагадаємо, Незалежна медійна рада є органом саморегулювання у сфері медіа, до якого входять 15 членів – авторитетних журналістів та громадських активістів, які мають ґрунтовний досвід у медійній сфері. Склад медійної ради сформували наприкінці 2015 року п’ять медійних організацій – Центр демократії та верховенства права (у минулому – Інститут медіаправа), Інститут масової інформації, “Інтерньюз-Україна”, “Детектор медіа” та фундація “Суспільність”.

Окрім надання експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада планує надавати рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення регулювання у медійній сфері.

Головою Незалежної медійної ради є голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова, секретарями – медіаюристи Ігор Розкладай (Центр демократії та верховенства права) та Роман Головенко (Інститут масової інформації).

Ще Новини