IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

3

33

1

9

У Луганську терористи викрали та побили журналістів “Сердитой газеты”

8 червня у Луганську озброєні автоматичною зброєю люди викрали редактора газети «Сердита газета» Василя Сердюкова і його сина, фотографа Євгена. Про це «Телекритиці» розповів головний редактор «Сердитой газеты» Сергій Сорокін.

За його словами, Євгена було жорстоко побито – у нього струс мозку, постійна блювота, від побоїв він «синьо-чорний». Фотокор перебуває у лікарні. Також постраждав Сердюков-старший, який теж зазнав побоїв, проте від шпиталізації він відмовився.

У редакції терористи викрали комп`ютери, мисливську рушницю й травматичну зброю, а також два автомобілі, один з яких згодом повернули.

“Євген Сердюков побачив, що у двір будинку, де він мешкає з дружиною, вриваються близько 30 озброєних чоловіків. Він зателефонував батькові, а той звернувся до міліції. Однак там, посміюючись, сказали: "Ну, давайте, почекаємо, поки усі розійдуться, а тоді приїдемо й усе задокументуємо”, – розповів Сергій Сорокін.

За його словами, Василь Сердюков сам рушив на допомогу сину. Його та Євгена Сердюка схопили бойовики та вивезли до приміщення Луганської облдержадміністрації. Там обох били, звинувачуючи редакцію в тому, що та однобоко висвітлює ситуацію у регіоні та виступає проти сепаратистів.

Сам головний редактор, засновник і видавець «Сердитой газеты» із таким трактуванням позицій видання категорично незгодний: «Звідки вони взяли це? Ми намагаємося подавати усі точки зору, звертаємося по коментарі й до прибічників політики Росії, пишемо й про представників Партії регіонів, хоча не всі співрозмовники сприймають журналістів видання позитивно».

Протримавши Сердюкових у полоні, сепаратисти відпустили їх, забравши майно редакції. Відповідаючи на запитання щодо того чи звернулися журналісти до міліції, Сергій Сорокін розповів, що цього разу міліціонери прийшли самі. «Побитий Василь Сердюков не став розмовляти з ними. Я би вчинив так само – що це за реакція міліції на повідомлення, що бойовики зі зброєю захоплюють його сина?», – сказав Сорокін.

За його словами, у Луганській ОДА дивним чином відреагували на повідомлення журналістів, що у них відібрали редакційну зброю. «Ми звернулися до облдержадміністрації зі скаргою про те, що з приміщення редакції забрали зброю. Нам повідомили, що повернуть її, як тільки ми надамо документи на неї. Коли Василь Сердюков їх приніс до облдержадміністрації, до нього вийшов Грачов, відібрав документи й вигнав його», – розповів Сорокін.

У відділі зв’язків з громадськістю ГУМВС у Луганській області факт нападу на журналістів підтверджують та кажуть, що міліція на виклик приїздила: «Дійсно в ніч на 9 червня озброєні автоматичною зброєю люди насильно посадили Сердюкова Василя і його сина до авто й відвезли в захоплену будівлю облдержадміністрації. Зі слів пана Сердюкова, їх там тримали до 5-ї години ранку й потім відпустили. Крім того, Василь Михайлович розповів, що озброєні люди забрали у нього з дому автомат з патронами, два його автомобіля, а з редакції – комп'ютери. На місце події за викликом пана Сердюкова виїжджала слідчо-оперативна група Артемівського райвідділу ГУМВС України в Луганській області. Даний факт зареєстрований в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за статтею 146 КК України».

Ще Новини