IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

18

1

7

Мер міста на Волині вигнав журналіста з сесії міськради

Мер міста Камінь-Каширський Волинської області Василь Бондар заборонив журналісту Богдану Пташнику перебувати на сесії міськради. Про це журналіст написав на сайті "Вісті Каменя".

Так, журналіст планував проводити відеозйомку сесії. За його словами, він не міг уявити, що з відеозйомкою виникнуть проблеми.

Перед початок засідання Пташник підійшов до мера та повідомив, що фіксуватиме сесію.

"Однак, мера міста це неабияк "зачепило". Для початку, Василь Бондар став цікавитися чи я попередньо, як мінімум за день, зареєструвався, аби бути просто присутнім на сесії. Бо цього, нібито, вимагає регламент. Коли я вказав йому, що це суперечить чинному законодавству і ніхто (не те що журналіст, а звичайний громадянин) не може бути обмежений в своєму праві відвідувати сесії місцевого самоврядування, пана голову "прорвало", він почав у звичній для себе хамській манері вимагати від мене посвідчення журналіста, більше того "видав" таке, чого від нього навіть я не очікував. Типу "ти каменської прописки не маєш". Що тут можна сказати? Як мінімум – дивак наш мер", – написав журналіст.

Коли ж сесія розпочалася, мер поцікавився, чи зареєструвався Пташник попередньо та почав вимагати у нього документи.

"Я відмовився. Свою позицію я обґрунтував тим, що в даний момент хочу скористатися правом, наданим кожному з нас Конституцією і численною законодавчою базою, зокрема, Законом України "Про інформацію". Цей нормативно-правовий акт чітко зазначає, що "Всi громадяни України, юридичнi особи i державнi органи мають право на iнформацiю, що передбачає можливiсть вiльного одержання, використання, поширення та зберiгання вiдомостей, необхiдних їм для реалiзацiї ними своїх прав, свобод i законних iнтересiв, здiйснення завдань i функцiй", – написав він.

Зрештою, питання про правомірність перебування Пташника на засіданні запропонували поставити на голосування. Тож, він, зрозумівши, що депутати швидше за все підтримають мера, покинув залу засідання.

Волинь Post

Ще Новини