ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Комітет свободи слова заявляє про неприпустимість втягування ОБСЄ в інформаційну війну проти України

04.07.2018, 14:06
Фото - detector.media

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики заявляє про неприпустимість втягнення авторитетних міжнародних організацій, як Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), у гібридну війну, яку Російська Федерація веде проти України.

Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій на сайті комітету 4 липня.

Одним з елементів такої війни, йдеться в заяві, є сам факт заперечення збройної агресії РФ проти України, і, на жаль, ОБСЄ, проводячи міжнародну конференцію “Посилення свободи і плюралізму засобів масової інформації в Україні під час конфлікту в країні та навколо неї” (26 червня - ред.), повторює кліше російської пропаганди.

“Ми наголошуємо, що така назва конференції є провокативною та некоректною, оскільки не існує жодного “конфлікту в країні”, натомість має місце збройна агресія РФ проти України, а також анексія Російської Федерації частини української території всупереч всім міжнародним угодам. І факт такої агресії визнаний як міжнародними організаціями, так і більшістю країн світу”, - йдеться в заяві.

Комітет наголошує на тому, що свобода слова є надважливою цінністю для українського суспільства. У комітеті нагадують, що і він, і весь український парламент за останні чотири роки розробив та ухвалив цілу низку надзвичайно прогресивних законів у сфері інформполітики: роздержавлення друкованих ЗМІ, створення незалежного суспільного мовлення, прозорість медіавласності, захисту прав журналістів.

“Водночас ми не можемо не відзначити, що інформаційна війна є інтегральною складовою агресії Російської Федерації, і в таких умовах Україна змушена адекватно та пропорційно реагувати на відповідні загрози, захищаючи власний суверенітет і незалежність”, - йдеться в заяві.

Відтак, зазначає комітет, запрошення на конференцію ОБСЄ російських пропагандистів з російських ЗМІ, які неодноразово вдавалися до інформаційних маніпуляцій проти України, можна трактувати як пряму провокацію.

“Ми також вважаємо неприпустимим використання міжнародної конференції для організації провокацій проти політичного в’язня Кремля Олега Сенцова, який сьогодні знаходиться на межі між життям та смертю внаслідок російських тортур.

Ми наголошуємо, що саме Російська Федерація є однією з найбільших загроз для свободи слова і демократії у світі. Крім того, російські медіа перетворилися на інструменти пропаганди та поширення фейків, спрямованих на підбурювання до дискримінації, ворожнечі та насильства, що відчуває на собі не лише Україна, але і ціла низка інших країн. Комітет підкреслює необхідність збереження у світі свободи слова та свободи засобів масової інформації. В той же час неприпустимо ігнорувати потребу в розробці інструментів для захисту демократії від інформаційної зброї, яка становить серйозну загрозу для прав людини та світової безпеки.

Ми завжди стояли і будемо стояти на сторожі захисту прав журналістів та свободи слова в Україні. В той же час ми закликаємо організаторів конференції, в тому числі Представника ОБСЄ Арлема Дезіра, більш фахово розібратися в ситуації щодо гібридних інформаційних впливів, аби не перетворювати ОБСЄ в інструмент російських маніпуляцій”, - йдеться у заяві.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!