ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Кабмін так і не розглянув питання щодо відновлення мовлення "UA:Першого"

26.09.2018, 15:24

26 вересня відбулося чергове засідання Кабінету Міністрів України, на якому так і не розглянули питання про заходи щодо відновлення аналогового мовлення телеканалу “UA:Перший” по всій території України. Про це “Суспільному.Детектор медіа” повідомив державний секретар міністерства Артем Біденко.

Як сказала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, у проекті постанови, розробленому МІП, йдеться про погашення боргу НСТУ в розмірі 100 млн грн. Ці кошти передбачається виділити з резервного фонду.

“Більше місяця тому ми підготували і запустили на погодження проект постанови, який передбачає погашення боргу в розмірі 100 млн грн. Нам невідомо, яка наразі ситуація з цим проектом. Наш ключовий посил – що зі свого боку зробили те, що мали зробити. Як проект будуть погоджувати або не погоджувати – це питання до них. Важко сказати, на якій стадії сьогодні проект. Ми чекаємо на позицію всіх інших міністерств, зокрема Мінфіну, чи реально виділити з резервного фонду 100 млн грн”, – прокоментувала виданню Еміне Джапарова.

Як повідомив "Детектору медіа" голова правління НСТУ Зураб Аласанія, сьогодні, 26 вересня, засідатиме Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, на якому він підніматиме питання про фінансування Суспільного.

Як повідомляв ІМІ, 24 вересня Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України визначило План антикризових заходів у зв’язку з недофінансуванням компанії.

Антикризові заходи передбачають неоплачувані відпустки працівників НСТУ; обмеження прийому на роботу в НСТУ; припинення виплат премій керівному складу; проведення переговорів з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали, що отримуються НСТУ у 2018 році; залучення рекламодавців.

25 вересня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу “UA:Перший” по всій Україні.

25 вересня медійні та правозахисні громадські організації закликали уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу “UA:Перший” на всій території України.

25 вересня державний секретар міністерства інформаційної політики Артем Біденко повідомив, що міністерство вже подало на розгляд Кабінету Міністрів проект нормативного акту про погашення боргів Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал “UA:Перший”).

18 червня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) призупинив аналогову трансляцію телеканалу “UA:Перший” у дев’яти містах через несплату за трансляції з боку НСТУ. Зокрема, трансляцію припинено в містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів.

З 1 вересня 2018 року після відключення аналогового телевізійного мовлення всі регіональні телеканали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України продовжили мовлення. За словами керівника департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитра Грузинського, низка філій Суспільного, які ділили свої частоти з іншими телеканалами, теж продовжили аналогове мовлення.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7000 “Про державний бюджет України на 2018 рік”, у якому на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн грн, що вдвічі менше, ніж передбачає Закон “Про суспільне телебачення та радіомовлення України”.

4 грудня 2017 року Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік, який передбачав 990 млн грн на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України. Це на 213,5 млн грн більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово обіцяв ініціювати зміни до бюджету, щоб збільшити фінансування НСТУ на 200 млн. Однак на сьогодні Суспільне мовлення не отримало жодних додаткових коштів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!