IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Журналістці кримської газети забороняли робити фото – і відеозйомку

Журналісту перешкоджали готувати репортаж про перебіг голосування під час виборів Державної Думи Росії на об’єкті Чорноморського Флоту Росії у Феодосії.

Про це повідомила редактор кримської газети "Кафа" Ірина Прокоп’юк, яка готувала репортаж, передає "Радіо "Свобода".

За словами кореспондента,  фото- і відеозйомку намагався заборонити чоловік у цивільному і порадив журналістці "поберегтися". Потім до неї вийшов військовослужбовець.

"Військовий представився керівником цієї виборчої комісії і попросив стерти знімки і більше не фотографувати, бо люди, які приходять голосувати, не хотіли, щоб їх ідентифікували як російських громадян", – пояснила журналістка.
 
За словами Прокопюк, російський військовий змусив газетярку знищити кілька кадрів, хоча зйомка проходила на вулиці.

Присутні при цьому українські правоохоронці сказали, що претензій до журналістки не мають, але у конфлікт не втручалися і не намагалися його вирішити .
 
У штабі Чорноморського флоту Росії цей інцидент біля флотського Будинку офіцерів у Феодосії не коментують.

А от генеральний консул Російської Федерації в Сімферополі Володимир Андрєєв припустив, що вимоги представників виборчої комісії, можливо, пов’язані з питаннями безпеки: "Може бути. Мені важко судити, я поки що повної інформації не маю. Але це було рішення дільничної виборчої комісії. Значить, були на це підстави".

 

Ще Новини