ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ізраїль оголосив персоною нон-грата лауреата Нобелівської премії

09.04.2012, 01:44
Ізраїль оголосив персоною нон-грата відомого німецького письменника, лауреата Нобелівської премії Ґюнтера Ґрасса після публікації його скандального вірша на тему ізраїльсько-іранського конфлікту, повідомляє “Німецька хвиля”.

Ґрасса звинувачують в радикальному антисемітизмі.             

Представник міністерства внутрішніх справ Ізраїлю 8 квітня підтвердив повідомлення про те, що ухвалено рішення, згідно з яким письменникові, фактично, заборонено в’їзд до країни.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай зазначив, що цей вірш має на меті розпалити вогонь ненависті в Ізраїлі, і пояснив, що чинне законодавство дозволяє урядові забороняти в’їзд до країни колишнім нацистам. Раніше Ґрасс зізнався, що в останні місяці Другої світової війни служив у військах СС. Також різко розкритикував Ґрасса глава зовнішньополітичного відомства країни Авігдор Ліберман, назвавши висловлювання німецького письменника проявом цинізму.

Ґюнтер Ґрасс у своєму вірші «Те, що має бути сказано» розкритикував Ізраїль за його політику щодо Ірану і звинуватив у підриві й без того крихкого миру у світі. У вірші обсягом 70 рядків 84-річний німецький письменник вказав, що замовчування факту про нарощування Ізраїлем свого ядерного потенціалу є «тяжкою брехнею».

Він підкреслив, що світова спільнота має взяти під контроль атомну програму не лише Ірану, а й Ізраїлю. Ґрасс зазначив, що мусив написати цього вірша тепер, оскільки вже просто не міг мовчати, а завтра вже може бути запізно. Текст Ґрасса опублікували 4 квітня німецька Süddeutsche Zeitung, італійська La Repubblica та американська The New York Times.

Після публікації вірша Ґрасс опинився під зливою критики. Центральна рада євреїв у Німеччині назвала його вірш «агресивним агітаційним памфлетом». Посольство Ізраїлю звинуватило нобелівського лауреата у використанні антисемітських кліше. Тим часом речник німецького уряду Штеффен Зайберт нагадав, що в Німеччині існує свобода мистецтва, а деякі німецькі політики навіть стали на захист письменника.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!