ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Глібовицький планує судитися через порушення у звільненні Аласанії

07.02.2019, 12:00
Фото - nestorgroup.org

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький планує судитися через те, що питання про дострокове розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією розглядали без нього.

Про це йдеться в окремій думці Глібовицького, оприлюдненій разом із протоколом відповідного засідання наглядової ради, повідомляє Радіо Свобода.

Свою окрему думку висловив і інший член наглядової ради Олександр Павліченко.

Глібовицький назвав “грубою помилкою” голосування в закритому режимі “без належної підготовки”. На його думку, порушення в ухваленні рішення дають підстави для його подальшого скасування.

“Ця помилка вже є підставою для недовіри щодо чесності та добронаміреності більшості членів наглядової ради як інституції, що може професійно і добросовісно реалізувати функцію підзвітності суспільного мовлення суспільству”, – вважає він.

Глібовицький залишив засідання до того, як питання про звільнення Аласанії поставили на голосування – у першочерговому порядку денному його не було.

“Вважаю зміну порядку денного в процесі засідання з внесенням питання такої ваги в процесі засідання та за впевненості сторін у моїй відсутності порушенням своїх законних прав, які я теж збираюся відстоювати в судовому порядку. Вважаю, що моя присутність могла суттєво вплинути на хід обговорення, дотримання процедурної чистоти і, як наслідок, ставить під сумнів чистоту та сталість результату нібито зафіксованого в результаті голосування”, – стверджує він.

Окрім порушень під час звільнення Аласанії, Глібовицький заявляє про “непрофесійний підхід”, який виявили деякі його колеги на засіданні 31 січня, та зловживання. Як приклад він наводить вказівки до роботи Благодійного фонду підтримки створення та розвитку суспільного телебачення та радіомовлення.

За словами члена ради, фонд не входить до структури НСТУ, отже, наглядова рада не має повноважень ухвалювати обов’язкові до виконання рішення щодо його роботи.

На думку Глібовицького, наглядова рада повинна скасувати рішення про розірвання контракту з Аласанією.

Схожу думку має й Олександр Павліченко. Він був присутній під час голосування і висловлює незгоду з тим, як наглядова рада ухвалила звільнити голову правління. Павліченко також протестує проти голосування в закритому режимі.

Він, крім того, вказує на можливі порушення під час засідання. Член ради Олексій Панич поставив питання про особисту відповідальність голови правління через можливі порушення в роботі благодійного фонду. Павліченко стверджує, що інформація про роботу фонду надавалася тільки для формування рекомендацій щодо роботи цієї структури, тож використовувати її для закидів Аласанії незаконно.

Питання про дострокове розірвання контракту з головою правління повинне ухвалюватися більшістю голосів від загальної кількості членів наглядової ради (16 людей). На думку Павліченка, те, що відсутні члени ради не були поінформовані про розгляд питання, мало серйозний вплив на результат голосування.

Виходячи з наведених аргументів, Павліченко також закликає скасувати рішення про звільнення Аласанії.

Євген Глібовицький входить до наглядової ради як представник творчої сфери, Олександр Павліченко – як представник правозахисників.

Думки обох колег підтримала заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

Як повідомляв ІМІ, 6 лютого на сайті “UA: Суспільне мовлення” було опубліковано протокол засідання наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, в якому описані аргументи, чому 31 січня таємним голосуванням розірвали контракт із головою правління НСТУ Зурабом Аласанією,

31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про усунення з посади голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії. Таке рішення було ухвалене більшістю голосів на черговому засіданні наглядової ради: за проголосували дев’ять присутніх членів наглядової ради, проти – три.

31 січня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини розірвання з ним контракту і не виключає, що оскаржить у суді рішення наглядової ради НСТУ щодо його звільнення.

1 лютого голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія опублікував частину проекту рішення наглядової ради НСТУ, на якому базується його усунення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!