ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Геращенко звинуватила Кремль у брехні щодо помилування Сенцова

15.08.2018, 11:48

Задля звільнення ув’язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова не обов’язкове його особисте клопотання про помилування. Про це заявила перша віце-спікерка Верховної Ради на своїй сторінці у Facebook, повідомляє “Детектор медіа”.

“Кремль бреше! Н. Савченко не просила про помилування! Цинізм, але про її помилування просили родичі вбитих на Донбасі російських журналістів, абсолютно сторонні їй люди. Й нічого, спрацювало, бо то був кремлівський сценарій. Відсутність особистої чолобитної не завадила Путіну помилувати Надію”, – нагадала Геращенко.

“…Путін знає, що Олег ніколи не напише чолобитну. РФ реалізовує сценарій повільного вбивства Олега… В мами Сенцова в неділю був день народження. Вона чекала найбільшого подарунку – повернення сина. Отримала мерзотного листа з Кремля”, – написала вона. При цьому Геращенко зазначила, що ані Ахтем Чийгоз, ані Ільмі Умеров не писали ніяких особистих прохань про помилування.

Як повідомляв ІМІ, Управління із забезпечення конституційних прав громадян при адміністрації президента РФ повідомило матері Олега Сенцова, що для початку процедури помилування він має самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна з відповідним проханням.

14 серпня Олег Сенцов, який голодує 93-й день, під час зустрічі з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан “передкритичним”.

8 серпня сестра Сенцова Наталя Каплан повідомила, що стан Олега погіршується. У листі до сестри Сенцов написав, що “кінець близький”.

7 серпня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що стан засудженого в Росії українського режисера погіршується, але він відмовляється від госпіталізації.

9 серпня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросилаомбудсмена РФ Тетяну Москалькову, щоб вона організувала переведення політв’язня Олега Сенцова в московський інститут або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.

14 травня засуджений у Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Сенцов має намір продовжувати голодування до своєї смерті або до звільнення 64 політв’язнів.

Росія так і не пустила українського омбудсмена Людмилу Денісову, яка перебувала в РФ, до українських політв’язнів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!