IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

7

0

2

Харківські журналісти закликають владу зупинити процес створення Мінінформації

Журналісти Харківської області закликають владу зупинити процес створення Міністерства інформаційної політики України, оскільки вважають такий крок наступом на свободу слова. Про це йдется у відкритому зверненні журналістів до керівництва країни, повідомляє регіональний кореспондент ІМІ.

Журналісти стурбовані тим, яким чином проходить це нововведення – без погодження та залучення до дискусії представників медіаспільноти.

“Викликає підозру процес створення цього органу виконавчої влади — у кулуарах, закрито, без залучення та консультацій з медіаекспертами. Такий спосіб прийняття нововведень, які стосуються життя всієї країни, нагадує символічну та сумнозвісну дату 16 січня 2014 року — коли так само напівтаємно та швидко приймалися диктаторські закони”, – йдеться у зверненні.

“Ми закликаємо Кабінет Міністрів України, пана Президента, Прем’єр-міністра та Голову Верховної Ради України зупинити процес створення міністерства, оскільки вважаємо, що це ганьбить честь професії журналіста та становить реальну загрозу для демократичних цінностей. Саме їх стільки громадян України, у тому числі і журналісти, відстоювали на Майдані, а деякі віддали життя.

Ми вважаємо, що такі дії є наступом на свободу слова, утиском демократичних свобод, спробою встановити контроль над ЗМІ та створити новий інструмент пропаганди, подібний до того, який діяв за часів СРСР”, – йдеться у зверненні.

Публікуємо повністю текс звернення:

"Президенту України

ПОРОШЕНКО П.А.

Прем’єр-міністру України

ЯЦЕНЮКУ А.П.

Голові Верховної Ради України

ГРОЙСМАНУ В.Б

Відкрите звернення журналістів Харкова та Харківської області

Шановні пане Президенте, Прем’єр-міністре, Голово Верховної Ради України!

Ми, співробітники засобів масової інформації міста Харкова та Харківської області, як і більшість наших колег по всій Україні, висловлюємо своє обурення та несприйняття перспективи створення так званого Міністерства інформаційної політики України.   Особливо ми стурбовані тим, яким чином проходить нововведення — без погодження та залучення до дискусії представників медіаспільноти.

Викликає підозру процес створення цього органу виконавчої влади — у кулуарах, закрито, без залучення та консультацій з медіа експертами. Такий спосіб прийняття нововведень, які стосуються життя всієї країни, нагадує символічну та сумнозвісну дату 16 січня 2014 року — коли так само напівтаємно та швидко приймалися диктаторські закони.

Ми закликаємо Кабінет Міністрів України, пана Президента, Прем’єр-міністра та Голову Верховної Ради України зупинити процес створення міністерства, оскільки вважаємо, що це ганьбить честь професії журналіста та становить реальну загрозу для демократичних цінностей. Саме їх стільки громадян України, у тому числі і журналісти, відстоювали на Майдані, а деякі віддали життя.

Ми вважаємо, що такі дії є наступом на свободу слова, утиском демократичних свобод, спробою встановити контроль над ЗМІ та створити новий інструмент пропаганди, подібний до того, який діяв за часів СРСР.

В Україні діють безліч державних структур: Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, Державний комітет телебачення та радіомовлення, Рада Національної Безпеки України, Служба Безпеки України та інші, які покликані боротись з пропагандою та закликами до знищення державності України.

Ми обурені тим, що голосування щодо призначення Міністром інформаційної політики Юрія Стеця відбувалось попри протести журналістської спільноти .

Ідея створення Міністерства суперечить усім стандартам професії журналіста та провокує зникнення професії журналіста в Україні як такої. Оскільки вважаємо, що першою ознакою цієї професії є відповідність стандартам та відповідальність за кожне слово перед аудиторією.

Дуже просимо вас зважити на ці потенційні  загрози, оскільки журналісти не задля другого етапу диктарури боролися із першим — за часів попереднього президента.

Свободу слова ми відстоювали у боротьбі і не хочему втрачати це демократичне надбання!”.

Як повідомляв ІМІ, 2 грудня Верховна Рада проголосувала пакетом призначення міністів Кабінету Міністрів. Зокрема, народного депутата від Блоку Петра Порошенка Юрія Стеця було призначено міністром інформаційної політики.

Проти створення Міністерства інформаційної політики виступили українські журналісти, низка українських медіа-організацій, а також міжнародних – Репортери без кордонів, Комітет захисту журналістів.

3 грудня представники ЗМІ Чернівецької області заявили, що обурені та несприймають ініціативу влади щодо створення Міністерства інформаційної політики. Такі дії вони вважають наступом на свободу слова, спробою встановити контроль над ЗМІ та створити новий інструмент пропаганди, подібний до того, який діяв в часи совєтчини.

4 грудня у Кіровограді журналісти вийшли на акцію протесту проти створення Міністерства інформаційної політики.

4 грудня близько 20 запорізьких медіа підтримали звернення представників Інституту масової інформації та заяву руху «Стоп цензурі!» про недопущення створення Міністерства інформації України як нового органа пропаганди, націленого на утиск свободи слова.

5 грудня десять редакцій миколаївських ЗМІ та 17 журналістів підписались під відкритим зверненням до Президента України, прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради України з вимогою зупинити процес створення так званого Міністерства інформаційної політики України, вбачаючи в цьому спробу наступу на свободу слова, державного втручання та контролю за ЗМІ.

Представники ЗМІ Сумської області звернулися до керівництва держави з вимогою негайно припинити процес створення Міністерства інформаційної політики України та ліквідувати посаду міністра інформаційної політики. Сумські журналісти вважають такий крок наступом на свободу слова.

8 грудня низка українських журналістів та експертів, залучених у роботу з міжнародною аудиторією, висловили категоричну незгоду з ідеєю створення Міністерства інформаційної політики.

Рух "Стоп Цензурі!" виступив категорично проти будь-яких форм запровадження державної цензури в Україні, та розцінив як небезпечні та шкідливі для держави плани влади по створенню Міністерства інформаційної політики.

Ще Новини