IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Головред кримськотатарської газети “Авдет” отримав “чорну мітку” від ФСБ

Федеральна служба безпеки 17 вересня викликала головного редактора кримськотатарської газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва для того, щоб вручити офіційне застереження «про неприпустимість дій, що створюють умови для вчинення злочинів, дізнання і попереднє слідство у яких належить до відання ФСБ Російської Федерації», повідомляє Крим.Реалії.
ФСБ має відомості про те, що громадянин України, Шевкет Кайбуллаєв як головний редактор газети «Авдет», 23 червня 2014 року допустив публікацію тексту, що містить «приховані заклики до того, щоб не брати участь у виборах, а також намір перешкодити законній діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та виборчих комісій», – йдеться в тексті документу.
ФСБ Росії вважає, що дана дія «створює умову для вчинення злочину, публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності».
Крім того, редакції газети «Авдет» дали добу для того, щоб звільнити приміщення редакції по вулиці Шмідта, 2.
На питання про те, що буде з редакційною діяльністю видання, головний редактор відповів Крим.Реалії: «Поки працюємо».
17 вересня в будівлю Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі прийшли представники ФСБ і судові пристави. Вони зачитали судове постанову чолі благодійної організації – «Фонд «Крим» Різе Шевкієву. Як припустили в Меджлісі, найімовірніше, правоохоронці готуються опечатувати майно.
Нагадаємо,
вранці 16 вересня у Сімферополі у будівлі Меджлісу кримськотатарського народу співробітники ФСБ Росії проводять обшук. Також обшук ведеться у редакції газети "Авдет", офіс якої розташований у будівлі представницького органу кримських татар.

Ще Новини