IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

Європарламент ухвалив резолюцію із закликом звільнити Сенцова та інших політв’язнів

Фото – Reuters

Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом звільнити Олега Сенцова та інших політичних в’язнів Росії. Таке рішення Європарламент ухвалив 14 червня на своїй сесії. За резолюцію проголосували 485 євродепутатів, проти – 76, утрималися – 66 парламентарів, повідомляє Радіо Свобода.

Перед тим усі основні політичні групи парламенту ЄС під час обговорення стану з правами людини в Росії закликали до звільнення Олега Сенцова та 158 інших політичних в’язнів, які утримуються в цій країні.

Учасники дебатів наголосили на необхідності продовження санкційного тиску на Кремль, а європейських лідерів та дипломатів закликали не відвідувати чемпіонат світу, який відкривається 14 червня в Росії.

“Путін використовує світовий футбольний чемпіонат для пропаганди та демонстрації своєї влади”, – зауважували європарламентарі.

Єврокомісар з питань енергетики та клімату Міґель Аріас Каньєте, який узяв участь в дебатах, назвавши поіменно українських політичних в’язнів, зокрема, з-поміж кримських татар, закликав Росію припинити порушувати права людей, включно із окупованою територією українського Криму.

“Незаконно утримувані українці повинні бути звільнені без зволікань. Нагадую, що підтримку Олегу Сенцову висловили лідери “Великої сімки”. Це меседж, який ми будемо повторювати владі Росії. Що ж до ЄС, то вкотре заявляю: співдружність буде продовжувати політику цілковитого невизнання нелегальної анексії Криму й Севастополя та повної підтримки незалежності й територіальної цілісності України”, – сказав він.

Практично кожен із євродепутатів, що взяли участь у дебатах щодо порушень прав людини, зокрема справи Олега Сенцова, також закликали до його негайного звільнення. У залі засідань у Європарламенті низка депутатів тримала в руках портрети Сенцова й інших політичних в’язнів, на знак протесту проти їхнього незаконного утримування в російських в’язницях.

Голова політичної групи “зелених”, яка й ініціювала резолюцію та петицію із закликами звільнення українських політв’язнів, німецький євродепутат Ребекка Гармс висловилася з вимогою засудити російські зловживання та “залишатись згуртованими щодо продовження санкцій проти Росії”.

“Коли стартує чемпіонат світу з футболу, ми не повинні забувати тих, хто продовжує страждати від рук Путіна. Понад 150 осіб на сьогодні перебувають за ґратами через їхні політичні погляди. Водночас режим Путіна продовжує залякувати “Меморіал” та інші правозахисні організації. Це повинно припинитися”, – заявила вона.

Як повідомляв ІМІ, 14 травня засуджений у Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Сенцов має намір продовжувати голодування до своєї смерті або до звільнення 64 політв’язнів.

Ще Новини