IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

4

41

1

10

Еквадор арештував людину, близьку до Ассанжа

Фото – AFP

Людину, яка співпрацює з Джуліаном Ассанжем, було арештовано в Еквадорі в той час, коли він намагався залишити країну. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Міністр внутрішніх справ Еквадору Паола Ромо не назвала прізвища цієї особи, але зазначила, що його арештували в  межах розслідування.

Проте анонімне джерело в уряді зазначило в розмові з кореспондентом Associated Press, що йдеться про Олу Біні, шведського програміста. Інцидент трапився за декілька годин після арешту самого Ассанжа в посольстві Еквадору в Лондоні.

“Особу, близьку до Wikileaks, який жив в Еквадорі, арештували сьогодні вдень, коли він готувався виїхати до Японії”, – написала в четвер у Twitter міністр внутрішніх справ Еквадору. За даними анонімного джерела, його було арештовано в аеропорту Кіто. Сам Біні написав у Twitter, що коментарі міністра внутрішніх справ демонструють, що розпочато “полювання на відьм”.

Біні жив в Еквадорі вже декілька років та часто їздив до Лондона, де відвідував в посольстві Еквадору Ассанжа, як повідомила іспаномовній службі CNN Ромо.

Президент Еквадору Ленін Морено сказав, що його країна “досягла межі”, витримуючи “поведінку пана Ассанжа”. Йдеться про довготривалу суперечку Асанжа з владою Еквадору про те, що можна і чого не можна йому робити, перебуваючи в посольстві.

Ще Новини