IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Депутат Держдуми просить прокуратуру перевірити російську службу ВВС на екстремізм

Депутат Держдуми Росії Олександр Сидякін направив генеральному прокурору Юрію Чайці запит про перевірку російської служби ВВС на екстремізм, повідомляє Крим.Реалії.

Копію запиту він опублікував у твіттері. У ній, зокрема, депутат просить “вжити заходів щодо редакції російської служби Бі-бі-сі аж до припинення діяльності в судовому порядку”.

Приводом став запис в твітері ВВС “У Німеччині цей меморіал іноді називають “могилою невідомого насильника”, але чому?” з посиланням на замітку “Згвалтування Берліна: невідома історія війни”.

У матеріалі кореспондентки ВВС Люсі Еш йдеться про пам'ятник радянському воїну-визволителю в Трептов-парку, розташованому в східній частині Берліна.

“Мою увагу привернув напис, що нагадує, що радянські люди врятували європейську цивілізацію від фашизму. Але для деяких в Німеччині цей меморіал – привід для інших спогадів”, – написала британська журналістка.

Стаття присвячена виходу в Росії щоденника радянського офіцера Володимира Гельфанда. Автор матеріалу привела низку свідчень з щоденника та інших джерел, які, як вона вважає, свідчать про масові згвалтування німкень солдатами Червоної Армії після взяття Берліна.

Публікація цієї статті викликала хвилю негативної реакції в соцмережах і російських ЗМІ.

Ще Новини