IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Денісовій досі не дають дозвіл на побачення з Сущенком

Фото – Марк Фейгін

Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій досі не дають дозвіл на побачення з незаконно засудженим у РФ українським журналістом Романом Сущенком. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Укрінформ.

“З 9-ї ранку телефоную до Московського міського суду, на розгляді якого зараз клопотання Посольства України про мій візит до Романа Сущенка. Відповідь одна: рішення з вашого питання не прийнято. На місці нікого, крім секретарів, немає, всі на засіданнях”, – наголосила Денісова.

За словами українського омбудсмена, Посольство України в РФ направило терміновий лист до голови суду Ольги Єгорової (копію – до Федеральної служби виконання покарань) з проханням прискорити рішення з цього питання.

Денісову з 18 червня не пускають до Сущенка. Вона з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями, яких у Росії й анексованому Криму утримують близько 70-ти.

Як повідомляв ІМІ, 4 червня Московський міський суд (РФ) засудив незаконно утримуваного українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

28 травня в Московському міському суді (РФ) обвинувачення попросило 14 років в’язниці для журналіста Романа Сущенка, якого звинувачують у “шпигунстві”.

У свою чергу Роман Сущенко на засіданні суду 28 травня не визнав провину і попросив винести йому виправдувальний вирок.

27 березня Московський міський суд (Росія), у перший день попередніх слухань у справі незаконно затриманого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, продовжив журналісту арешт на півроку – до 16 вересня.

23 квітня у Московському міському суді відбулося судове засідання у справі Романа Сущенка, під час якого сторона обвинувачення закінчила подання доказів. Адвокат журналіста Марк Фейгін мав розпочати подання доказів 25 травня.

30 вересня 2016 року у Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства “Укрінформ” у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

Роман Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

Ще Новини