IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Деякі українські інтернет-провайдери зняли блокування із заборонених російських і сепаратистських сайтів

У деяких абонентів “Волі”, “Київстару” і регіональних інтернет-провайдерів з’явився доступ до сепаратистських і російських сайтів, які має бути заблоковано згідно з указами Президента. Про це повідомляє “Гордон“.

За даними видання, в Києві один із найбільших українських інтернет-провайдерів “Воля” зняв блокування з підконтрольного бойовикам “ДНР” агентства ДАН (dan-news.info). Згідно з указом Президента №82/2019 від 19 березня 2019 року, яким він увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, доступ до цього ресурсу має бути заблоковано на території України протягом наступних трьох років. Водночас сайт агентства бойовиків “ЛНР” ЛИЦ (lug-info.com) у абонентів “Волі”, як і раніше, не відкривається.

Окрім того, в абонентів “Волі” тепер доступні сепаратистські сайти “Русская весна” (rusvesna.su), “Политнавигатор” (politnavigator.net), News Front (news-front.info), сайт так званої генеральної прокуратури “ЛНР” (gplnr.su).

Також “Воля” відкрила доступ до сайта yandex.ua (сайт yandex.ru, як і раніше, заблоковано), але субдомени mail.yandex.ua, music.yandex.ua, radio.yandex.ua недоступні. Сайт yandex.ua не згадано в указі Президента про санкції за 2019 рік, але він був в указі глави держави №133/2017 від 15 травня 2017 року. Згідно з цим документом, сайт yandex.ua має бути заблоковано в Україні протягом трьох років, тобто до травня 2020 року.

Також відкривається російський сайт WebMoney (webmoney.ru), водночас webmoney.ua недоступний.
В опитаних журналістами абонентів “Волі” в Харкові всі перелічені вище сайти були недоступними.

На гарячій лінії “Волі” не змогли пояснити, чому деякі сепаратистські та російські сайти тепер не блокують, і пообіцяли передати інформацію керівництву.

Пізніше PR-менеджер “Волі” Наталія Яковецька в коментарі виданню заявила, що компанія працює виключно в правовому полі і “не вважає за потрібне коментувати чутки, які останнім часом поширювали у медіа про те, що нібито “Воля” розблокувала деякі інтернет-ресурси”.

У абонентів “Київстару” на деякий час були незаблокованими сайти “Политнавигатор” (politnavigator.net) і “Новостное агентство Харькова” (nahnews.org). Доступ до них має бути обмежено, згідно з указом Президента №82/2019, ще протягом трьох років.

“Київстар” виконує вимоги указу Президента щодо запобігання доступу до інтернет-ресурсів, що порушують законодавство України. Однак деякі сайти намагаються обходити блокування, мігруючи на нові IP-адреси або хостинг-платформи. Наші фахівці намагаються оперативно виявляти такі схеми і вживають контрзаходів. Тому для нас дуже важливий зворотний зв’язок від наших користувачів, що допомагає нам оперативно реагувати на дії сайтів-порушників”, – пояснили в пресслужбі компанії.

Зняли блокування із заборонених сайтів і деякі регіональні провайдери. В абонентів дніпровського “Союз Телеком” є доступ до сайта бойовиків ДАН, у мережі провайдера UNTC (компанія надає послуги в Києві та Київській області, Житомирі, Миколаєві, Рівному, Харкові, Херсоні та Черкасах) доступні стартові сторінки “ВКонтакте”, Yandex.ua, сепаратистських сайтів ДАН і ЛИЦ, а також деяких інших сайтів. Водночас сервіси “Яндекса” (“Яндекс.Новости”, “Яндекс.Музыка” та інші), як і раніше, недоступні.

Оператор гарячої лінії UNTC не змогла оперативно відповісти на запитання, чому деякі із заблокованих ресурсів доступні клієнтам провайдера, і порадила звернутися в абонентський відділ.

Видання намагається дістати коментар у Раді нацбезпеки та оборони.

Доступ до деяких російських і сепаратистських ресурсів обмежено з травня 2017 року строком від одного до трьох років згідно з указом президента №133/2017, яким тодішній глава держави Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти російських і українських фізичних осіб та компаній.

Ще Новини