IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

18

1

7

Чернівецька клінічна лікарня не надає журналістці декларації та відомості про зарплати керівників

У Чернівцях у комунальній обласній клінічній лікарні журналістці Надії Вірній відмовили в наданні копій декларацій керівництва медичного закладу за 2015 рік, а також відомостей про зарплату, вказавши, що ця інформація не є публічною, дозволу на її оприлюднення особи не давали. Про це повідомляє представниця ІМІ у Чернівецькій області.

Зокрема, цю інформацію журналістка запитувала вже вдруге. Перший запит був проігнорований адміністрацією закладу (деталі http://nikorupciji.org/2017/05/03/chy-taka-bidna-chernivetska-medytsyna-i-de-liky/).

Надія Вірна 15 травня скерувала скаргу до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо усунення порушень права на доступ до публічної інформації та притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 КУпАП. Як зауважив у скарзі медіа-юрист “Платформи прав людини” Олександр Бурмагін, відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України “Про захист персональних даних” персональні дані, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленій за формою і в порядку, встановленими Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”, не належать до інформації з обмеженим доступом.

Скаржниця просить провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень посадовими особами обласної комунальної установи “Чернівецька обласна клінічна лікарня” у зв’язку з відмовою у наданні публічної інформації та копій документів на запит фізичної особи, притягти до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно обмежили доступ до публічної інформації за статтею 212-3 КУпАП та зобов'язати надати відповідні документи.

Як повідомляв ІМІ, Надія Вірна започаткувала ініціативу “На суд за доступ”, яка компенсує журналістам та активістам витрати на судовий збір щодо позовів про захист права на інформацію.

Ще Новини