IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

7

0

2

Білоруський журналіст оскаржив рішення суду про штраф за співпрацю з DW

Журналіст Олександр Бураков подав апеляцію на рішення суду Ленінського району міста Могилева про виплату штрафу за статтю, опубліковану на сайті німецької медіакомпанії DW, повідомляє DW.

У скарзі, поданій Могилевському обласному суду 5 листопада, Бураков вказав, зокрема, на те, що докази його передбачуваної провини не мають юридичної сили, оскільки були здобуті з порушенням закону.

Крім того, Бураков вважає, що суддя і міліція порушили в його випадку права людини на свободу думок, переконань і їх вільне вираження, а також право на поширення інформації про діяльність державних органів, громадських об'єднань, політичного життя. Касаційна скарга повинна бути розглянута обласним судом протягом місяця.

Як повідомлвя ІМІ, 8 жовтня суд Ленінського району міста Могилева (Білорусь) виніс рішення оштрафувати місцевого фрілансера Олександра Буракова на суму, еквівалентну майже 500 євро. Як сказано в судовій ухвалі, він "незаконно виготовив продукцію засобу масової інформації під назвою "Стежкою контрабандиста: чи працюють російські санкції у прикордонні", яка 25 серпня 2014 року була опублікована на офіційному сайті німецького ЗМІ Deutsche Welle".

На суді журналіст свою провину не визнав, назвав рішення про штраф незаконним і повідомив DW, що має намір опротестувати судове постанову судді Олени Волкової у вищестоящих інстанціях.

Також Бураков розповів, що суд в Могильові тривав два дні. За його словами, напередодні суддя Волкова вивчала надані міліцією 500 фотографій з текстами статей, знятих з жорсткого диска комп'ютера, який був вилучений у фрілансера під час обшуку 16 вересня.

Ще Новини