IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Американські користувачі Twitter реєструють акаунти в Німеччині, щоб не бачити расистського контенту

Американські користувачі соцмережі Twitter дедалі частіше змінюють реєстрацію своїх акаунтів і вказують місцеперебування в Німеччині, щоб не бачити расистського, антисемітського та гомофобного контенту. Про це пише “Тhe Бабель” з посиланням на Newsweek.

У Німеччині з 2017 року діють більш суворі закони про розпалювання ненависті в соцмережах, ніж у США. Такі компанії, як Twitter, може бути оштрафовано на €50 млн, якщо вони не видалять пост ненависті протягом 24 годин після того, як надійде відповідне повідомлення або скарга. В особливих випадках, коли допис у мережі завуальований або ж має прихований підтекст, у компаній є тиждень.

Соцмережі також зобов’язані двічі на рік публікувати звіти про скарги. Наприклад, у лютому 2019 року Facebook оштрафували на €2 млн за публікацію неповного звіту.

У США Twitter блокує такий контент не відразу і не після першої скарги. Соцмережу критикують, що вона поклала відповідальність на користувачів, зобов’язавши їх самих відстежувати образливі матеріали та подавати скарги, а в Німеччині користувачі замість недоречного контенту бачать повідомлення про помилку.

Водночас у США закликають користувачів соцмережі “правильно чинити тиск” на Twitter і не ігнорувати таких постів.

Ще Новини