ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

74% американців не змогли відрізнити факти від суджень у новинах – дослідження

20.06.2018, 10:56
Фото - reuters.com

Лише четверта частина дорослих у США може повністю відокремити факти від суджень у новинах. Такі результати дослідження Науково-дослідного центру П'ю (Pew Research Center, Вашингтон), повідомляє Media Sapiens з посиланням на Reuters.

Опитування було проведене через занепокоєння щодо фейкових новин в інтернеті та соцмережах.

Центр П'ю опитав 5035 дорослих американців віком від 18 років у лютому та березні. Мета дослідження – визначити, чи можуть вони відрізняти фактичну інформацію від висловлювання думок у новинах.

Учасникам запропонували п'ять фактичних тверджень, наприклад “Витрати на соціальне забезпечення, Medicare та Medicaid становлять найбільшу частину федерального бюджету США”. Також було п'ять суджень, приміром “Демократія є найвищою формою правління”. Респонденти мали визначити, що є фактом, а що — судженням.

Тільки 26% опитаних змогли правильно визначити всі п'ять фактів; 35% правильно визначили всі судження.

Крім того, дослідження показало, що здатність учасників класифікувати заяви як факти чи судження залежить від політичної обізнаності респондентів, довіри до ЗМІ та здібностей у роботі з цифровими пристроями/інтернетом.

“Від рівня “цифрової обізнаності” дуже залежить вміння деяких американців відрізнити факти від суджень”, – зазначив директор дослідження журналістики Центру П'ю Емі Мітчелл.

Розвідка також показала, що прихильники Республіканської та Демократичної партій схильні називати судження фактами, коли ті стосуються їхньої партії.

Нагадаємо, раніше інше дослідження Центру П'ю показало, що в Західній Європі аудиторія найбільше довіряє суспільним мовникам. Приміром, 48% респондентів з Великої Британії вказали BBC як основне джерело новин.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!