IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

65% волинських видань можуть зникнути

У Волинській області 13 видань зникнуть, якщо не реформуються до кінця року. Про це повідомляє “Конкурент” з посиланням на прес-службу Центру демократії та верховенства права.

1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 13 видань у Волинській області, які не реформувались до цього часу. Це майже дві третини усіх комунальних видань області.

Реформування преси – одна із ключових медіареформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи було відведено 3 роки, і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Держкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31 % комунальних та 17 % державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Волинська область демонструє помірні темпи роздержавлення. Тут із 20 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 13. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети:

“Вільним шляхом” (Ківерці);

“Горохівський вісник” (Горохів);

“Колос” (Іваничі);

“Луцький замок” (Луцьк);

“Народне слово” (Турійськ);

“Наше життя” (Любомль);

“Наше місто” (Нововолинськ);

“Нова доба” (Маневичі);

“Ратнівщина” (Ратне);

“Селянське життя” (Локачі);

“Сільські новини” (Стара Вижівка);

“Слава праці” (Луцьк);

“Шацький край” (Шацьк).

Варто зазначити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

 

 

Ще Новини