IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

Звіт з моніторингу журналістських стандартів інтернет-ЗМІ. Липень 2016 року

Рівень дотримання журналістських стандартів у онлайн-ЗМІ знизився у порівняні з минулим місяцем і склав 5,02 бала з 6 максимальних, тоді як минулого місяця цей показних складав 5,14 бала.

Такими є результати щомісячного моніторингу основних журналістських стандартів (баланс, оперативність, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність та повнота), що проводить Інститут масової інформації у шести інтернет-ЗМІ (ЛігаБізнесІнформ, УНІАН, “Обозреватель”, “Українська правда”, LB.ua, Укрінформ).

Найчастіше у липні виданнями порушувались стандарти повноти та балансу, 33% матеріалів у інтернет-ЗМІ в липні були незбалансованими та неповними.

Також цього місяця знизився показник точності, що обумовлено подачею суперечливої інформації. Передусім це стосувалось висвітлення хресної ходи УПЦ МП, так, ЗМІ подавали чисельність шества за даними МВС та прес-служби УПЦ МП і ці дані відрізнялися в десятки тисяч. Так, за підрахунками УПЦ МП в ході взяло участь близько 100 тисяч осіб.

Московський патріархат заявляє про понад 80 тисяч учасників "ходи" в Києві

Тоді як за підрахунками міністра МВД Арсена Авакова шество нараховувало 10 тисяч осіб.

У Авакова нарахували більше 10 тисяч учасників "московської ходи"

І не дивлячись на те, що ходу супроводжувало досить багато журналістів, ексклюзивних даних ЗМІ щодо масштабу дійства так озвучено і не було.

У межах дослідження експерти проаналізували висвітлення двох тем на сайтах, охоплених моніторингом: висвітлення дій, спрямованих на протидію корупції, та Хресна хода, організована УПЦ МП.

Найвищі бали з дотримання журналістських стандартів у липні отримав сайт “Ліга” – 5,43 бала з 6.

“Ліга” висвітлює топові новини із зануренням в деталі, з тих деталей робить окремі новини і не женеться за перепостами новин, присутніх на більшості новинних сайтів, хоч, звісно, такі є. При висвітленні теми боротьби з корупцією “Ліга” бралася за новини щодо ключових осіб, пов’язаних із цією боротьбою, показових справ. Самі новини переважно виважені і комплексно збалансовані. Щодо АТО використовують терміни на кшталт “окупанти”, “російська гібридна армія”, що не властиво більшості українських ЗМІ.

На друге місце з невеликим відривом потрапила “Українська правда” – 5,33 бала.

“Українська правда” досить різносторонньо та збалансовано висвітлила тему Хресної ходи. Поряд з точкою зору чиновників та представників духовенства УПЦ МП, подавалась позиція противників цього дійства.

У "Правому секторі" розповіли, як відреагують на "хресну ходу"

У "Азові" також пообіцяли не втручатися у "хресну ходу" в Києві

5,05 бала з 6 у липні отримав сайт УНІАН.

Тема хресної ходи на УНІАН поляризована: поруч стоять новини від УПЦ МП, в яких щодо ходи лише елейні і пафосні слова, абсолютно не відредагована стилістика – “представники ОУН”, “оунівці”, немовби мова йде про часи діяльності ОУН Бандери чи Мельника, і, з іншого боку, повідомлення з інших джерел, приміром 24 каналу, критично налаштованого проти ходи. Також видно, що для журналістів тематика такого роду була несподіваною, – в одній новині хода названа “хресним походом”. Тобто якщо традиції прощі, хресних ходів поширюватимуться, щодо цієї теми треба мати окрему підготовку.

Укрінформ отримав 4,86 бала, а LB.ua – 4,76.

Укрінформ новини про протидію корупції подавав паркетно, лише з позиції державних органів.

У ГПУ розкрили результати обшуків у "Борисполі" й Державіаслужбі

Двох харківських прокурорів упіймали на хабарі

Останню сходинку липневого рейтингу посідає “Обозреватель” з 4,67 бала з 6.

“Обозреватель” поводить себе як сайт-агрегатор – ставить практично всю інформацію, що з'являється. Також на цьому сайті була виявлена інформація з ознаками замовлення на тему Хресної ходи, вона стосувалась діячів партії “Опозиційний блок”.

  • Бойко заявил, что участники крестного хода молились за мир и процветание Украины
  • Крестный ход показал, что его цели поддерживает вся Украина – "Оппозиционный блок"

Моніторинг проводився протягом липня місяця. Аналізувалось 11 новин підряд, що вийшли починаючи з 12.00 26 липня на всіх досліджуваних ресурсах, окрім цього, досліджувалось по п’ять новин з двох суспільно важливих тем: висвітлення дій, спрямованих на протидію корупції, та Хресна хода, організована УПЦ МП.

Моніторинг проводився за підтримки Інтерньюз Нетворк.

ІМІ

Ще Дослідження