IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

7

0

2

Рівень журналістських стандартів перед виборами продовжує знижуватися

Звіт з моніторингу журналістських стандартів за серпень 2012 р.
 
Рівень дотримання журналістських стандартів загальнонаціональними друкованими виданнями продовжує знижуватися. Про це свідчить щомісячний моніторинг дотримання стандартів, що проводиться Інститутом масової інформації.
 
На думку експерта ІМІ Романа Кабачія, це може бути пов’язаноно з наближенням виборів. «Передвиборча компанія провокує засилля «джинси» практично у всіх видах і типах ЗМІ – від центральних до регіональніх. Замовні матеріали витісняють якісну збалансовану журналістику. Небезпека позовів зі сторони кандидатів у депутати змушує редакції вдаватися до самоцензур: або добре або нічого», – відзначив експерт.
 
Найгірші показники з дотримання стандартів у серпні отримали щоденні видання «Факти» і «Комсомольская правда в Украине» – відповідно 3,33 і 3,84 бали з 6 можливих. В обох випадках це пов’язано з великою кількістю замовних матеріалів на шпальтах газет. Саме ці видання, згідно моніторингу «джинси», є лідерами з розміщення немаркованих рекламних матеріалів.
 
Найкращі показники отримав журнал «Корреспондент», який отримав 5,45 бали. Його наздоганяє щоденна газета «Сегодня» її показники значно поліпшились останні два місяці і в серпні становлять 5,40 бали з 6 можливих. “Коментарі” та “Український тиждень” мають середню позицію з відповідно 4,86 і 4,67 балами.
 
Найчастіше в загальнонаціональних ЗМІ, як друкованих так і інтернет, порушується стандарт повноти представлених фактів. Найчастіше цього стандарту не дотримувалися журналісти «Фактів»: майже всі публікації у виданні є неповними. В «Комсомолці» в 70% матеріалів не дотриманий баланс повноти, а в інтернт-виданні «Обозреватель» – 62% матеріалів є неповними.
 
Усі інтернет ЗМІ, які моніторяться, отримали приблизно однакові бали:
«Обозреватель» – 4,71
«Ліга» – 4,90
«Лівий берег» – 4,81
«УНІАН» – 4,76 з 6 можливих
 
Моніторинг проводить Інститут масової інформації за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Ще Дослідження