IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

7

0

2

Моніторинг дотримання журналістських стандартів друкованими виданнями. Звіт за липень 2012 року

За рахунок великої кількості політичних замовних матеріалів зафіксовано зниження рівня дотримання журналістських стандартів в останні місяці. У липні цей показник склав 4,68 і це найнижчий показник за останні півроку моніторингу.

Про це свідчить моніторинг дотримання журналістських стандартів в шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Факты», «Сегодня», «Комсомольская правда в Украине», «Корреспондент», «Український тиждень», «Коментарі»).

 


 

 

Найнижчі показники в липні мають видання «Комсомольская правда в Украине » і «Факты», саме ці видання згідно моніторингу «джинси» є лідерами з розміщення немаркованих матеріалів з ознаками замовності. Видання отримали  відповідно 3,88 і 4,20 бали з 6 можливих

Так у матеріалах  «Виктор Янукович: «Следует ввести пониженную налоговую  ставку для людей с низким уровнем доходов» та «Объединенная оппозиция опережает Партию регионов на четыре процента», що надруковані в газеті «Факты» порушені відразу 4 журналістські стандарти з 6 і ці матеріали мають ознаки прихованої політичної реклами.

Лідерами вже другий місяць поспіль залишаються «Корреспондент» та «Сегодня», які отримали відповідно 5,20 і 5,05 бали.

 

Найчастіше в липні порушувалися стандарти повноти представлених фактів та балансу думок.

Експерт ІМІ Роман Головенко зазначив, що  у липні це можна пов’язати з великою кількістю матеріалів щодо мовного закону,  в яких, на думку експерта, редакціям важко втримати неупередженість.

«У виданнях працюють журналісти з вже сформованою чіткою точкою зору стосовно цього питання і їм з огляду на власну думку важко написати цілковито збалансований матеріал».

Згідно моніторингу журналістських стандартів на веб-сайтах всі сайти показали результати з розбіжністю менше бала.

Найбільше дотримуються журналістських стандартів на сайти «Обозреватель»,  який отримав 4,71 бали з 6 можливих. Найгірші результаті у липні отримав сайт «Лівий берег» – 4 бали з 6 можливих/

Моніторинг проводиться Інститутом Масової Інформації за підтримки Інтерньюз Нетворк.

 

Ще Дослідження