ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометрза серпень 2006 року

10.09.2006, 13:00
[b]У серпні 2006 року Були зафіксовані найгірші показники рівня конфліктності преси та влади за 2005 та 2006 рік. Ці конфлікти мали широкий суспільний резонанс, однак, більшість справ так і залишаються не вирішеними. Без їх вирішення тривожні тенденції, які стали помітні після парламентських виборів 2006 року будуть лише зростати як і негативні очікування.
Особливо тривожними є зростання кількості нападів на журналістів, фактів цензури та непрямого тиску на ЗМІ і журналістів. Фігурування у цих конфліктів високих посадових осіб – Київського міського голови Черновецького, пресс-служби прем»єр-міністра Януковича – дозволяє говорити про поступову втрату основних досягнень помаранчевої революції в сфері медіа.
Загиблі, зниклі журналісти – 0
Нові елементи про загиблих, зниклих журналістів.
Георгій Гонгадзе[/b]
01.08.2006 Фонд громадських свобод Бориса Березовського надав у розпорядження Генеральної прокуратури офіційні свідчення свідка, який стверджує, що убивство журналіста Георгія Гонгадзе було вчинено на замовлення нинішнього спікера Верховної Ради Олександра Мороза і глави російської "Альфа-Груп" Михайла Фрідмана. Про це повідомляє Українска Правда з посиланням на виконавчого директора ФГС Олександр Гольдфарба, котрий зробив заяву на прес-конференції у вівторок.
За його словами, свідок не є громадянином України, і на момент дачі свідчень знаходився в США.
***
Представниця Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко вважає, що Олександр Гольдфарб не повідомив нових реальних фактів у справі Гонгадзе.
"Все, заявлене сьогодні, було відомо ще з 2003 року, відомий навіть неназваний свідок. Він неодноразово коментував журналістам цю справу".
В.Теліченко каже, що дістати докази щодо свідчень Гольдфарба дуже складно, оскільки переважно вони знаходяться в Росії, а ця країна дуже рідко надає подібну правову допомогу українським правоохоронцям.
***
Сьогодні Соціалістина Партія відкидає причетність спікера О. Мороза до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявив перед пресою депутат від СПУ Іван Бокій, як повідомляється на сайті СПУ.
Наклеп Березовського приховує українскього замовника, сказав Бокій. Та ще додав: "Я знаю одне, до організації вбивства Гонгадзе був причетний російський імператор Ніколай І".
Нагадаємо, раніше сьогодні ІМІ повідомляв, що Фонд громадянських свобод Боріса Березовського надав у розпорядження ГПУ офіційні свідчення особи, котра стверджує, що вбивство Гонгадзе було зроблено на замовлення Олександра Мороза, зараз спікера ВР.
***
Генеральна прокуратура щойно повідомила, що не має жодних обєктивних даних про причетність Мороза в свідченнях, що їх передав О. Гольдфарб. "Дійсно, 31 липня 2006 року слідчими Генеральної прокуратури України було додатково допитано як свідка Гольдфарба О.Д., який під час допиту передав задокументовані свідчення одного з громадян США. Вони не містять жодних об’єктивних даних про причетність Мороза О.О. до замовлення на скоєння вбивства журналіста Георгія Гонгадзе".
***
Глава російської компанії "Альфа Груп" Михайло Фрідман має намір звернутися до Генпрокуратури України в зв'язку з обвинуваченнями про причетність до убивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це повідомляє Українська Правда з посиланням на Газета.ру.
"До трагічної смерті журналіста Георгія Гонгадзе я, на жаль, ніколи не чув його імені", - говориться в зверненні Фрідмана.
"Хочу також офіційно заявити, що ніколи не мав честі особисто знати на Мороза. Ніколи не розмовляв телефоном і не обмінювався ніякими письмовими повідомленнями ні з ним, ні з його представниками", - сказано в заяві.
04.08.2006 Тиждень тому група народних депутатів направила на ім`я Генерального прокурора Олександра Медведько запит з вимогою відновити слідство у справі про смерть генерала Кравченко, повілдомляє УНІАН. Серед тих, хто підписався під запитом був народний депутат України, глава парламентського Комітету з боротьби з корупцією і організованою злочинністю Микола Джига. При Юрієві Кравченко він очолював Головне управління з боротьби з організованою злочинністю (ГУБОЗ), починав розслідування справи Гонгадзе, а пізніше був заступником міністра.
- Я вважаю, що слідство було неповним. У газетах я бачив фотографію передсмертної записки (до матеріалів справи, як ви розумієте, я доступу не мав). Це не почерк Кравченко - я чудово знаю почерк Юрія Федоровича, багато років з ним пропрацював. До речі, через два-три місяці після загибелі Юрія Федоровича до мене прийшла його вдова, Тетяна Петрівна, яка і знайшла тіло чоловіка. Вона розповіла, що, коли зайшла в гараж, звернула увагу, що на підлозі було натоптано і нанесено з двору снігу, неначе там побувало декілька чоловік. День видався сніжний, і було добре видно дуже багато чужих слідів. Адже вона зайшла в гараж, коли там нікого, окрім чоловіка, не було. Крім того, у пресі проскочила інформація про те, що на правій руці Кравченко були зламані два пальці. Дружині про це нічого не відомо, не дивлячись на те, що вона має статус потерпілої. Думаю, ця справа не буде розкрита.
04.08.2006 Екс-генпрокурор Святослав Піскун не боїться позовів від Мирослави Гонгадзе. На питання, чи готовий Святослав Піскун до того, що Мирослава Гонгадзе подасть судовий позов із приводу його бездіяльності в розслідуванні убивства журналіста Георгія Гонгадзе, він відповів:
"Краще б Мирослава давала правдиві свідчення Генпрокуратурі". Водночас Піскун уникнув відповіді на питання, чи вважає він, що Мирослава Гонгадзе в такий спосіб перешкоджає розслідуванню цієї справи.
Піскун також заявив, що хотів би допитати міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який проінформував про смерть ключового свідка у справі гонгадзе – генерала Пукача. "Головне, щоб був здоровий Луценко. Цього я йому, власне, і бажаю, тому що хочу допитати його з багатьох справ. Якщо з ним щось відбудеться — я втрачу ключового свідка, який знає, хто отруїв Ющенка, де Пукач, кого вбивав Колесников. Тому я прошу Юрія Віталійовича, щоб він беріг себе".
10.08.2006 Колектив радіостанції "Наше радіо" звернувся з листами до Президента України Віктора ЮЩЕНКА, прем’єр-міністра Віктора ЯНУКОВИЧА, міністра внутрішніх справ Юрія ЛУЦЕНКА та генерального прокурора Олександра МЕДВЕДЬКА, в яких просить взяти під особистий контроль справу про напад на своїх співробітників у центрі Києва 8 серпня 2006 року.
23.08.2006 Заступник голови СБУ Іван Герасимович стверджує, що екс-майор Микола Мельниченко записував розмови в кабінеті президента Леоніда Кучми на звичайні диктофони. Про це він сказав в інтерв'ю щотижневику "Контракти".
На питання, чи всі плівки Мельниченка автентичні, Герасимович відповів заперечно. З приводу того, яким чином екс-майорові вдалося виїхати за кордон перед початком касетного скандалу, Герасимович зазначив: "Залізна завіса" часів КДБ - вже в минулому".
"Мельниченко одержав закордонний паспорт із порушенням встановлених процедур, відкрив чеську візу, доїхав на автомобілі до Львова, пересів в автобус, перетнув польський кордон, де його зустріли і перевезли в Чехію", - сказав заступник голови СБУ.
"До речі, служба президентської охорони ще до скандалу повинна була звернути увагу на Мельниченка, який заявляв керівництву про бажання виїхати за кордон, а після одержання відмови наполягав на своєму", - додав він.
Щодо причетності до подій 2000-2001 років іноземних спецслужб Герасимович сказав, що "ніяких ознак роботи спецслужб по підготовці касетного скандалу виявлено не було, хоча відповідна версія відпрацьовувалася ледве не в першу чергу".
На питання про те, наскільки реально знайти замовників убивства Георгія Гонгадзе після смерті екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, Герасимович зауважив, що "градація виконавців і замовників у цій справі досить умовна".
"Той же Мельниченко переконує, що Кучма - не замовник, і обвинувачує іншого політика. Можливо, президент Кучма був незадоволений статтями журналіста Георгія Гонгадзе. Але невдоволення - не підстава убивати", - відзначає заступник голови СБУ.
"Якщо він говорив "розібратися", то цілком імовірно, що на якомусь етапі ситуація могла вийти з-під контролю, тобто версія про "ексцес виконавців" цілком має право на існування", - додав він.
За словами Герасимовича, "обвинувачувані, що дають зараз свідчення в суді, дотепер стверджують, що наказу вбивати Гонгадзе не одержували".
"Чому Пукач власноручно задушив Гонгадзе, як вони говорять, - може розповісти тільки сам генерал Пукач", - відзначає він, при цьому додаючи, що "якось не віриться, що досвідчений генерал міліції втратив контроль над собою і задушив відомого журналіста".
На питання, чи вірить він у те, що президента Кучму просто підставили, спровокувавши на різкі висловлення на адресу Гонгадзе, Герасимович відповів: "Не можу сказати, що саме ця версія найбільш обґрунтована".
У той же час на питання, хто, за його інформацією, допоміг Пукачу втекти в Ізраїль, Герасимович сказав: "За моєю інформації, ніхто не довів, що Пукач переховувався в Ізраїлі".
29.08.2006 Леся Гонгадзе більше не буде брати участь у жодних судових процесах у справі щодо вбивства її сина,Георгия Гонгадзе. Вона нотаріально розірвала договір зі своїм адвокатом Андрієм Федуром..
Чергове засідання у справі вбивства Гонгадзе призначено на 14 вересня. Проте слухання триватимуть без потерпілої сторони, мати та її адвоката, як зазначила Леся Гонгадзе. "За грати хочуть кинути немов би виконавців", що викликає сумніви у пані Лесі.
Адвокат Андрей Федур підтвердив намір матері журналіста: «Мі усі виходимо з процесу. Леся Гонгадзе більше не бажає брати участі у наступних судових засіданнях, та я повязаний з її позицією. Хоча видалити наше усунення вигідно прокуратурі та іншим силовим структурам, але таке рішення матері", - додав Федур.
Офіційну позицію та мотивацію такого рішення адвокат пообіцяв оприлюднити напередодні судового засідання та направити до суду усі відповідальні документи.
[b]Ігор Александров[/b]
08.08.2006 Генеральна прокуратура направила апеляційну скаргу до Верховного Суду на вирок організатору вбивства журналіста Ігоря Александрова. Про це повідомив представник слідчого управління Генпрокуратури, передає Обком з посиланням на Українські новини.
"Вирок суду оскаржений... Генпрокуратура внесла подання у зв'язку з тим, що ми не погоджуємося з вироком", - сказав Качинський. Разом з тим, він відмовився назвати прізвище людини, вирок якій оскаржила Генпрокуратура.
Качинський пообіцяв оприлюднити рішення по апеляції відразу ж після його винесення Верховним Судом.
[b]Арешти, затримання – 0
Нові елементи про арешти та затримання[/b]
28.08.2006 Президент України Віктор Ющенко готовий дати доручення комісії з питань помилування, яка працює при Секретаріаті Президента, про повторне розслідування справи журналіста Руслана Антоника, – про це Віктор Ющенко заявив під час брифінгу в Нагуєвичах.
Своє рішення президент мотивував тим, що цією справою цікавляться журналісти і громадськість. Сьогодні мати журналіста також побувала у Нагуєвичах, щоб клопотати про сина перед Президентом. «Комісія з питань помилування вже прийняла рішення, на жаль, не позитивне для журналіста, але я переконаний, що ми знайдемо варіанти розв’язання цієї ситуації», – зазначив В.Ющенко.
Мати журналіста Пелагея Антоник вважає, що уся справа проти її сина «була сфабрикована, під час суду свідчення вини сина давав олігофрен, який плутався у показах і не міг навіть реально оцінити ситуацію. Однак, його свідчення суд взяв до уваги, а матір не допускали до залу засідань. «Після побоїв у слідчому ізоляторі сина змусили підписати явку з повинною, але на суді він не визнав своєї вини», – розповіла П.Антоник.
Нагадаємо, Руслан Антоник з 1998 року працював диктором-редактором Народного телебачення України. А 19 травня 2000 року Р.Антоник був затриманий за підозрою у вбивстві. У в’язниці його піддавали тортурам. 28 грудня 2000 року суд виніс вирок – 13 років ув’язнення. Свідчень про його невинність суд не взяв до уваги.
У травні П.Антоник прийшла відповідь з Державного секретаріату Президента України, служби з питань помилування, у якій повідомляється, що клопотання задоволеним не може бути. «Враховуючи, що Антоник Р.Я. вчинив особливо тяжкий злочин, відбув незначну частину призначеної судом міри покарання, своєї провини не визнає, Комісія утрималася від внесення пропозиції про його помилування», – зазначено у відповіді на клопотання.
Однак після п’яти років перебування сина у в’язниці мати все ж сподівається, що нова влада піде на зустріч та перегляне цю справу.
[b]Погрози, напади, залякування – 6[/b]
03.08.2006 Вже кілька днів редактор газети «Кременчугская панорама» (Полтавська область) Олександр Сновида переховує свою сім’ю від виконання погроз.
«Попереджати» редактора почали після публікації матеріалів його журналістського розслідування. У двох останніх числах «Панорамы» О. Сновида розкрив механізм збагачення керівництва однієї кременчуцької компанії. На початку цього тижня, за словами журналіста, йому зателефонував невідомий і зазначив, що якщо Сновида продовжуватиме публікувати матеріали на цю тему, то йому і його родині «буде дуже погано». Цей дзвінок зафіксваний.
Журналіст упевнений, що ініціаторів погроз варто шукати серед «героїв» публікації, оскільки ці люди не вибачають подібних речі.
03.08.2006 В Запорожжі напали на журналіста Олександра Рибаса. 3 серпня близько 4 години ранку в запорізькому нічному клубі "Революція" відбувся инцидент із нападом на журналіста газети "Зеркало Запорожжя ", що закінчився стріляниною.
Директор нічного клуба Олег Скрипак разом з охоронцем клуба, знаходячись у стані алкогольного сп'яніння, напав на відвідувача - фотокореспондента щотижневика "Зеркало Запорожжя " Олександра Рибаса і почав його бити. Директор клубу мотивував свої дії тим, що "потерпілий сфотографував трьох дівчат з числа відвідувачок"
Liked the article?
Help us be even more cool!