ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за жовтень 2007 року

05.11.2007, 06:00

Жовтень видався спокійним для українських журналістів – зафіксовано відносно небагато порушень свободи слова. Водночас викликає занепокоєння відсутність розвитку у справі Гонгадзе, яка затягується через проведення експертизи.

Загиблі та зниклі журналісти-0

Нові елементи про загиблих та зниклих журналістів-0

Побиття, напади залякування-1

19-10-07 –Ігоря Сцібайла, голову Медіа-профспілки у Тернополі, кореспондента всеукраїнської газети «Точка ОПОРИ» побили вночі з 19 на 20 жовтня біля тернопільського молодіжного центру «Лас Вегас» двоє чоловіків у штатському, один з яких показав посвідчення оперуповноваженого карного розшуку Олега Могили. Після цього журналіста відвезли у Тернопільське міське відділення міліції №2.Міліціонери вилучили в журналіста всі речі, і, не склавши протоколу, помістили його у камеру. За словами Ігоря, серед вилучених речей були два мобільних телефони, МР3 – плеєр, гаманець з банківськими картками, 451 гривню готівкою, посвідчення члена Національної спілки журналістів України та Медіа-профспілки. Зазначимо, що міліціонери проігнорували факт, що перед ними журналіст та продовжували порушувати його права. Вранці 20 жовтня, коли журналіст почав вимагати, щоб його звільнили, двері камери відчинив капітан Кравчук, який повідомив, що Сцібайла затримано за підробку документів. Коли Ігор почав протестувати, капітан Кравчук особисто ударив журналіста в груди, сказавши: «Сиди тихенько, доки не отримав ще».Близько 11.30 у суботу міліціонери відпустили Ігоря Сцібайла, віддавши йому частину речей. Правоохоронці не повернули мобільний телефон та 300 гривень готівки. На прохання повернути відсутні речі, працівники міліції сказали, що їх не було, і попросили розписатись у протоколі повернення речей, який уже був складений.Коли ж Ігор відмовився підписувати документ, його перевезли до Тернопільського міського відділення міліції №1. «Там я зустрівся з начальником відділу паном Лукою, який відпустив мене з відділення», – каже Ігор. Після цих подій Ігор Сцібайло звернувся із заявою до Тернопільських міської та обласної прокуратур, у якій вимагає вжити заходів щодо грубого порушення прав людини з боку працівників міліції. Ігор перебуває в Тернопільській обласній лікарні у відділенні нейрохірургії. У журналіста паморочиться голова, а лікарі встановили попередній діагноз – струс мозку.


Перешкоджання виконувати обов
язки, цензура - 5

3-10-07-Журналістам відмовили в праві бути присутніми на засіданні постійної комісії Харківської обласної ради. Як повідомив «Телекритиці» Андрій Чеботарьов, на порядку денному стояли питання винесення недовіри губернаторові Арсену Авакову, виділення земельних ділянок в Харківському районі, а також землекористування. Депутат облради Вікторія Казакова пояснила рішення провести засідання в закритому режимі складністю обговорюваних питань. Депутат вважає, що преса може не так повернути слова і показати ситуацію не в тому світлі, в якому саме – не уточнила. Також Казакова запевняє, що ніякої політики в питаннях засідання не немає. Для журналістів, які прийшли на засідання комісії, депутати влаштували «маленький імпровізований спектакль». Повідомляється, що спочатку всіх запросили пройти в приміщення, де повинен був відбутися захід, а потім Вікторія Казакова, пославшись на норми регламенту, запропонувала депутатам проголосувати за присутність преси в залі. При цьому депутат додала, що питання, які планується обговорити, дуже складні і, мабуть, журналістів варто ознайомити з ними по факту. У результаті представників ЗМІ «просто виставили за двері, пообіцявши проінформувати про результати».

5-10-07  Журналісту, кореспонденту видань «Україна молода», «Сільські новини» та «ІстеблішменТ» Андрію Багнюку на прес-конференції мер Бердянська В.Баранов не дав навіть поставити запитання, сказавши, що не буде на них відповідати. Журналіст, мовляв, не те пише, і його прізвище йому личить. В присутності декілької десятків журналістів та операторів чиновник образив журналіста.

9-10-07-Віталій Портніков іде з посади головного редактора «Газети 24» та холдингу «МедіаДім». Це рішення було ухвалене Портніковим після бесіди з інвестором проекту Володимиром Костеріним, що заявив про необхідність здійснення внутрішнього нагляду за діяльністю редакції з боку компанії, що управляла, і що підтвердив бажання встановити політичний контроль за виданням. Віталій Портніков пояснив причини свого звільнення та розповів про спроби інвестора запровадити у виданні цензуру у відкритому листі.

***

9-10-07-Президент холдингу «МедіаДім» і голова правління каналу ТОНІС Микола Княжицький підтвердив справедливість звинувачень на адресу власника холдингу Володимира Костеріна, що містяться у відкритому листі Віталія Портнікова.

Він також повідомив, що, оскільки є співзасновником «Газети 24», то має намір продовжити співпрацю з Віталієм Портніковим і разом із «фактично тим самим колективом» випускатиме її надалі. «Чи це буде ця сама газета, чи вона матиме іншу назву, але за формою газета буде та сама», - сказав він, а на запитання, чи колектив газети піде разом із ними, відповів, що «в газеті працює дуже багато людей, але більшість чесних людей нас підтримує».

Тим часом, як виявилось, Володимир Костерін може навіть не знати про те, що Княжицький і Портніков покидають його холдинг. «Я дуже довго намагався з ним зв’язатись, він за кордоном, завтра повертається. Я не знаю, чи він взагалі знає про наші заяви», - сказав Микола Княжицький.

***

9-10-07-Київська незалежна Медіа-профспілка серйозно стурбована ситуацією, яка склалася навколо «Газети 24» та телеканалу «Тоніс» у зв’язку зі зміною керівництва холдингу ТОВ «Медіа дім». «Ми закликаємо всіх співробітників холдингу організовувати осередок незалежної Медіа-профспілки в газеті та на телеканалі. Профспілкова організація – це єдиний спосіб, коли, згідно з Кодексом закону про працю, трудовий колектив може ефективно впливати на рішення власників та менеджменту компанії», - каже Михайлина Скорик, голова Медіа-профспілки в Києві. За її словами, Медіа-профспілка готова надати необхідну консультаційну та юридичну допомогу журналістам холдингу, які звернуться до профспілки. У зв’язку з цим комітет Київської незалежної Медіа-профспілки попереджає власника холдингу про неприпустимість введення політичної цензури у «Газеті 24» та на телеканалі «Тоніс». Нагадуємо, що це суперечить Конституції України і є грубим порушенням принципу свободи слова та прав журналістів, які працюють у структурах медіа-холдингу.

***

Дмитра Тузова представили колективу телеканалу «Тоніс» як  виконувача обов’язків голови правління. Це підтвердив у телефонній розмові з кореспондентом «ТК» сам Дмитро Тузов.

Він також зазначив, що ніхто з колективу телеканалу не подав заяви про звільнення, у тому числі й Микола Княжицький, який зараз перебуває на лікарняному. Нагадаємо, шеф-редактор холдингу «МедіаДім» Віталій Портніков і голова правління ВАТ ТК «Тоніс» Микола Княжицький 9 жовтня заявили про те, що звільняються на знак протесту проти дій акціонера холдингу «МедіаДім» Володимира Костеріна. Зокрема, Костеріну закидають політичну цензуру та тиск на редакції медіа, які входять у холдинг – «Газети 24» і каналу ТОНІС.

Дмитро Тузов заявив, що сам особисто не зазнавав тиску, про який йдеться у відкритому листі Віталія Портнікова і наявність якого підтвердив Микола Княжицький. Не визнає він і того, що канал посилено «піарив» «зелених».

«У новинах телеканалу «Тоніс» представлені точки зору всіх політичних сил, а матеріали про Партію зелених, мабуть, не перевищують у загальній кількості того відсотку, який партія набрала на виборах», – наголосив пан Тузов. Слід зазначити, що Дмитро Тузов був кандидатом у депутати від Партії зелених, яку очолює Володимир Костерін.

***

11-10-07нвестор компанії «Медіадім» Володимир Костерін, повернувшись в Україну, провів засідання акціонерів медіаактивів Партії зелених. Ані Миколи Княжицького, ані Віталія Портнікова – власників, відповідно, 9% і 1% компанії «Медіадім» - на засідання не запросили.

«Костерін не виходив зі мною на зв’язок, - сказав «ТК» Микола Княжицький. – Вони звільняють посадових осіб ТОВ «Медіадім» без мене і Віталія Портникова – співзасновників компанії. Пан Саврасов є нелегітимним виконувачем обов’язків гендиректора, оскільки для його призначення потрібно було провести збори засновників, яких не було. Ми маємо невеличкі неприбуткові частки власності в компанії, які потрібні були для того, щоб захистити журналістів від тиску у разі, якщо прийматимуться якісь кардинальні рішення. Але рада засновників останній раз збиралась, коли ми засновували компанію». За словами пана Княжицького, він перебуває на лікарняному «не тому, що не хоче звільнятися» з посади голови Правління ВАТ «Телеканал ТОНІС» - він справді хворіє.

«Хочу застерегти своїх колег: якщо їм зроблять привабливу пропозицію очолити «Газету 24», вони можуть стати фігурантами судового процесу. Призначати або усувати з посади головних редакторів ЗМІ «Медіадому» має право гендиректор «Медіадому», якого має право призначати рада засновників, до якої входять троє осіб – Костерін, Княжицький і Портніков», - сказав «Телекритиці» Віталій Портніков. За його словами, на «так званому засіданні ради засновників», яка відбулась напередодні його заяви, не було жодної з перелічених осіб, «тому рішення цієї ради про усунення з посади генерального директора «Медіадому» Миколи Княжицького та призначення в.о. Костянтина Саврасова є нелегітимним; відповідно, такими є будь-які його рішення про призначення чи усунення головних редакторів».

Сам Віталій Портніков каже, що, «зробивши заяву, перервав трудовий договір», але його заява про звільнення поки що не підписана, бо її нема кому підписати. Обов’язки головного редактора газети виконує Олег Іванцов.

***

Микола Типусяк подав заяву на звільнення з посад заступника Голови правління з питань реклами ВАТ «Телеканал "Тоніс"» та комерційного директора ТОВ «МедіаДім». Це відбулося 18 жовтня, повідомляє "Телекритика" з посиланням на інтернет-видання "МедіаБізнес".

Як повідомлялося, раніше з "МедіаДому" пішли Віталій Портніков, головний редактор "Газети 24" та шеф-редактор холдингу "МедіаДім" та Микола Княжмцький, президент холдингу та голова правління телеканалу "Тоніс". Віталій Портніков пояснив своє рішення політичною цензурою з боку інвестора. Вслід за Портніковим та Княжицьким почали звільнятись інші журналісти. Так, інформацією "Телекритики",  13 жовтня заяву про звільнення подав шеф-редактор новин телеканалу ТОНІС Артем Шевченко. 18 жовтня про своє звільнення повідомив керівник відділу музичних програм "Тонісу" Анатолій Векслярський.

17-10-07- Дмитро Джангіров, перейшовши на лайку, заявив,  що більше ніколи не дасть виданню «Телекритиці» жодних коментарів. Такою була його відповідь на уточнююче запитання кореспондента видання щодо дати проведення зборів колективу телеканалу «Київ». Нагадаємо, пан Джангіров є в.о. директора цього каналу.Як повідомлялось раніше, у Києві ліквідовано комунальні медіа, до яких належить і ТРК «Київ», а замість них сторюється ЗАТ «Київський медіахолдинг». Ці процеси викликають багато запитань. За інформацією «Телекритики», Дмитро Джангіров відмовився коментувати запитання, на коли саме перенесено збори колективу телеканалу і чи взагалі вони відбудуться, а також стосовно того, чи не відмовився він позиватися проти Юрія Миронова. Дмитро Джангіров сказав: оскільки Юрія Миронова, за його ж власними словами, підставили, а юристи, крім того, порадили пану Джангірову позиватися за фактом самого звернення, а не проти конкретної людини, то він так і робитиме. Далі на уточнюючі запитання «ТК» стосовно ймовірної дати проведення зборів Дмитро Джангіров несподівано розлютився, збився на брудну лайку й у брутальній формі заявив, що більше ніколи не дасть «Телекритиці» жодних коментарів.

25-10-07-«Львівська газета» звільнила 5-х журналістів, повідомила ІМІ Наталка Онисько, від нині вже екс - редактор відділу львівських новин.За словами пані Онисько звільнення  керівництво мотивовало тим, що журналісти начебто цілий рік погано працювали і тепер на їх місце прийде достойна заміна. Сама ж Наталка вважає таке рішення цензурою з боку приватного власника газети, яким є Роман Шлапак.«Нам сьогодні було наголошено, що газета приватна, а інтереси її власника повинні відповідати редакційній політиці», зазначила вона.

Економічний, політичний, непрямий тиск -1

25-10-07- Троє працівників газети «Ратуша» на чолі з головним редактором Миколою Савельєвим розпочали голодування у приймальні міського голови Львова на знак протесту проти нефінансування видання, яке не проводять, на думку працівників «Ратуші», з вини міського голови. Про це повідомляє «Львівський портал».Журналісти вимагають поновлення фінансування і випалти зарплати за 4 місяці. Як пояснив Савельєв, вони випробували всі форми боротьби – зверталися до прокуратури від міської до Генеральної, в Секретаріат Президента, до міського голови і керуючого справами і все було безрезультатно. М.Савельєв сказав, що голодування буде довге і до нього обіцяють долучитися журналісти інших видань.

***

25-10-07- Вже близько п’яти годин голодують журналісти львівської газети «Ратуша» на чолі з головним редактором Миколою Самусенко у приймальні міського голови Львова. Журналісти протестують проти припинення фінансування газети міською радою, повідомив ІМІ один із учасників голодування, кореспондент газети Володимир Самусенко.

«Окрім мене і редактора наразі голодує ще один наш колега Юрій Руденко, проте, якщо мерія не прийме відповідних рішень, до нас приєднаються  й інші працівники редакції», - зазначив пан Володимир.

Журналісти газети переконані, що таким чином міський голова намагається закрити газету, редакційна політика якої його не влаштовує: «Спочатку наш мер пан Садовий намагався звільнити нашого головного редактора Миколу Савельєва, коли йому це не вдалося,  він повністю припинив фінансування газети».

Начальник відділу інформаційної політики львівської міськради Остап Процик зазначив, що на цей рік газета отримала повне фінансування у розмірі 200 тис гривень, а подальше фінансування можливе за умови проведення ретельного фінансового аудиту.

«Як на мене, питання фінансування газети неможливо розглядати в контексті голодування», - сказав пан Процик в коментарі ІМІ.

***

26-10-07- Голодуючим журналістам «Ратуші» вчора ввечері обіцяли виділити гроші рішенням виконкому, якщо вони припинять свою акцію протесту в приймальні міського голови. Про це «Львівському порталу» повідомив під час телефонної розмови головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв.

За його словами, до них звернулися директор департаменту «Адміністрація міського голови» Олег Березюк та начальник управління інформаційної політики та зовнішніх зносин Остап Процик. Вони обіцяли під своє чесне слово, що, як тільки журналісти-голодувальники залишать приймальну міського голови, то під час засідання виконкому, що заплановане на сьогодні, «Ратуші» нададуть 150-200 тисяч гривень.

Однак, як зазначив М. Савельєв, голодувальники висунули зустрічну пропозицію – виконком затверджує ці кошти на «Ратушу» і тоді журналісти залишають приймальну.

До того ж М. Савельєв повідомив, що зранку до приймальні не пускають журналістів інших видань, а причини він поки не знає.

***

Терміново зібраний виконком Львівської міської ради щойно вирішив виділити газеті «Ратуша» додаткове фінансування – 152 тисячі гривень.Про це повідомляє «Львівський портал». За словами головного редактора "Ратуші" Миколи Савельєва, представники міськради передали їм відповідне рішення виконкому за підписом міського голови Андрія Садового. Після цього журналісти прийняли рішення припинити голодування і залишили приймальню міського голови.

Нагадаємо, що вчора троє працівників газети «Ратуша» на чолі з головним редактором Миколою Савельєвим розпочали голодування в приймальні міського голови Львова на знак протесту проти нефінансування видання, яке не проводять, на думку працівників «Ратуші», з вини міського голови. Вони вимагали поновлення фінансування і виплати зарплати за 4 місяці.

Учора ж міський голова заявив у коментарі журналістам, що міська влада більше не збирається виділяти на фінансування «Ратуші» ні копійки. Сьогоднішню поступливість мера обізнані джерела в міськраді пояснюють нинішнім планованим візитом до мера одного з потенційних інвесторів будівництва стадіону до Євро-2012 у Львові. Очевидно, Андрію Садовому не посміхалося пояснювати представникам австрійської фірми, чому в його приймальні голодують журналісти.

 

Нові елементи про економічний, політичний, непрямий тиск -2

8-10-07-Під будівлею Генеральної прокуратури України проходить мітинг в захист свободи слова і проти переслідувань журналістів, які мають сміливість писати про корупцію у сфері державних закупівель. Про це повідомив глава Всеукраїнського об'єднання "Молодь - надія України" і організатор акції Вадим Гладчук. України" і організатор акції Вадим Гладчук.Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Гладчук стверджує, що представники Тендерної палати неодноразово загрожували журналістам, які пишуть про сферу державних закупівель. У одного з них - Юрія Шеляженко - описана квартира, ще четверо журналістів "страждають". "Мене самого тримали 16 діб під арештом і загрожували закрити сайт...", - сказав він. За його словами, більшість представників Тендерної палати пройшли в нову Верховну Раду. Зокрема, депутатами стали почесний президент Тендерної палати України Олександр Ткаченко (N8 в списку КПУ), а також її фактичний власник Антон Яценок (N79 в списку БЮТ). З цими особами В.Гладчук пов'язує найбільш резонансні факти переслідування журналістів і підкупу засобів масової інформації. У пікетуванні беруть участь журналісти Андрій Марушов і Владислав Зубарь. За їх словами, вони стали об'єктами регулярних погроз, безпідставних судових позовів за те, що виразили сумнів в законності діяльності Тендерної палати, її засновників і керівників.  

Як повідомлялося раніше, 27 вересня, відбулося попереднє засідання Печерського районного суду у справі Юрія Шеляженка щодо позбавлення його акредитації при Печерській районній раді. Підставою для позову стало рішення Печерської районної ради у місті Києві позбавити журналіста акредитації "за необ'єктивне висвітлення в газеті "Вечірні Вісті" діяльності районної ради, фальсифікацію фактів журналістом Шеляженком та зйомку засідання районної ради без погодження з секретаріатом".

12-10-07-Медіа -центр "Трибуна -ТВ" у Харкові поновлює свою роботу. Наприккінці вересня приміщення медіа -центру, які знаходилися в готелі "Харків" були опечатані. За словами керівника "Трибуна-ТВ" Андрія Войцехівського, один засновників центру припинив робити внески. Через це у медіа-центру виник борг перед готелем у розмірі 50 тисяч гривен. Що й призвело до того, керіництво готелю опечатало приміщення "Трибуна- ТВ". За словами Андрія Войцехівського, заборгованість була не єдиною причиною. Він вважає, що комусь з засновників не сподобалися відеоролики, які розповсюджував медіа-центр. Мова йде про ролики за участю Харківського міського голови Михайла Добкіна та секретаря міськради Геннадія Кернеса, які з"яввилися напередодні закриття центру в ефері харківських та центральних  телеканалів. Журналісти встигли вивезти з опечатаних приміщень обладнання та меблі. За словами Андрія Войцеховського центр працювати в невеликому приміщені в Харківському обласному радіотелевізійному центрі. Програма "Трибуна -ТВ" на якийсь час змінить свій формат. Вона виходила як прес-конференція в прямому ефірі. На сьогодні приміщення медіа-центру наскільки мале, що немає можливості поставити столи та стільці для журналістів. Тому "Трибуна -ТВ" виходитиме в телевізійний ефір як ток-шоу.

Позови до ЗМІ та журналістів -2

8-10-07-ВАТ "Турбоатом" подало судовий позов на щотижнвкик "Дзеркало тижня" у зв"зку з публікацією статті " Турбоатом" сподівається на уряд та Будду", яка вийшла 29 вересня.  Підприємство вимагає від відповідача спростування неправдивої інформації та відшкодування моральних збитків. Як повідомляє прес-служба заводу в статті безпідставно стверджується, що "через ігнорування аварії у одного зі своїх російських конгтрагентів харківський "Турбоатом" ризикує заборгувати індійцям майже 40 млн. доларів.І нашкодити  своїй репутації на міжнародному ринку". Ця інформація не відповідає дійсності-відзначають в прес -службі.

31-10-07-«Дельта-Банк» подав до суду на інформаційну агенцію «Економические Новости» з вимогою відшкодувати збиток, нібито нанесений діловій репутації банку у розмірі 100 тис. грн. Позов знаходиться на розгляді судді Т.В.Савлука Дніпровського районного суду м. Києва. Попереднє засідання призначене на 5 листопада 2007 року. Причиною позову стали публікації в «Экономических новостях». В рамках журналістського розслідування, проведеного агенцією в червні цього року, було з'ясовано, що банки ігнорують ухвалу НБУ №168, що забороняють банкам приховувати реальні процентні ставки.

 

Нові елементи про позови до ЗМІ та журналістів -1

10-10-07-Міліція не знайшла криміналу в тому, що у знімальної групи харківського телеканлу "Фора" відібрали техніку: камеру та штатив. Телерадіокомпанії відмовили в порушенні карної справи. В кінці вересня кореспонденти "Фори" знімали сюжет про акцію протесту проти забудови Саржиного Яру, улюбленого місця відпочинку харків"ян. Пакети зі сміттям, яке зібрали в Саржиному Яру активісти акції принесли і склали перед дверима готелю "Національ", де знаходиться  офіс секретаря Харківської міськради Геннадія Кернеса. Коли знімальна група підійшла до готелю, щоб зняти як учасники акції складатимуть сміття , з"явився охоронець "Націоналю" і без пояснень відібрав камеру та штатив- розповідає керівник служби новин телеканалу   "Фора" Тетяна Райда. Обладнаннння телевізійникам повернули після того, як до готелю приїхала міліція. Але кореспонденти все одно написали заяву до Дзержинського райвідділу. Працівники  райвідділу  карну справу вирішили не порушувати. Як пояснив заступник начальника відділу Василь Гайдук, в заяві мова йде про пограбування, хоча насправді охоронець готелю не ставив за мету заволодіти майном знімальної групи.

Позови ЗМІ та журналістів -2

16-10-07-Незалежна Медіа-профспілка України звернулася до Генерального прокурора України Олександра Медведька з вимогою порушити кримінальні справи проти генерального директора ТОВ «Медіа-агентство «Кіевлянинъ» Дениса Іванова та власника «Кіевлянина» Сергія Кияниченка за введення в оману працівників медіа-агенства з метою невиплати боргів із заробітної платі. Про це повідомляє прес-служба Медіа-профспілки, цитуючи слова голови Медіа-профспілки Сергія Гузя.Як зазначаєтсья у повідомленні, 17 вересня 2007 року працівники редакції отримали запрошення на співбесіду щодо подальшої співпраці та вирішення спірних питань, яка мала відбутися 28 вересня 2007 року о 15.00 за адресою місто Київ, вул. В. Житомирська 30. Однак, у цьому будинку офіс ТОВ «МЕДІА-РАМБЛЕР.РУ» (нова назва підприємства), як і офіс «Кіевлянина» відсутній, що підтвердив охоронець будинку. На зустріч з представниками трудового колективу ніхто не з’явився. Нагадаємо, 26 червня 2007 року наказом № 20 від 25 червня 2007 року Денис Іванов, з порушенням норм Кодексу законів про працю України, заявив працівникам підприємства про їхнє звільнення з роботи вже з 30 червня 2007 року.

31-10-07-Медіа-холдинг Gala Media в особі одного з його інвесторів Джозефа Леміра подав позов на державу Україна до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Одним з пунктів позову є те, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення перешкоджає розвитку компанії Gala Media.
"По-перше, у "Гала Радіо" немає можливості розвивати свою мережу, оскільки спочатку частоти одержували "прибічники кучмізму", а тепер "любі друзі", – коментує Денисенко.За словами Денисенка, компанія зареєструвала торговельну марку NRJ з метою запуску однойменної радіостанції."Для цього, починаючи з 2005 року "NRJ Медіа" брала участь майже у всіх конкурсах на радіочастоти, але в результаті Нацрада незаконно дозволила використання нашої торговельної марки іншій компанії", - стверджує гендиректор.

Нові елементи про позови ЗМІ та журналістів -1

24-10-07 – Відбулося чергове засідання у справі «Юрій Шеляженко проти Печерської районної ради». За словами журналіста, «зрозумівши, що вона має реальні шанси програти, Печерська районна рада перестала обмежуватись відсиланням у суд юриста та залучила свідків: депутатів райради, керівника відділу приватизації комунального майна, але вони будують свій захист на тому твердженні, що я порушив журналістську етику, перекрутивши деякі факти. Насправді ж я подавав інформацію правдиво».

Нагадаємо, підставою для позову стало рішення Печерської районної ради у місті Києві позбавити журналіста акредитації "за необ'єктивне висвітлення в газеті "Вечірні Вісті" діяльності районної ради, фальсифікацію фактів журналістом Шеляженком та зйомку засідання районної ради без погодження з секретаріатом".

Як стверджує сам Юрій Шеляженко, дані, подані ним у статтях, були достовірними, тому він і вирішив звернутися до суду. "Все, що написано у статтях - правда. Не маючи можливості заперечувати написане, депутати вчинили наді мною політичну розправу", - каже журналіст.

Наступне засідання у справі призначене на 5 листопада.

 

ІМІ 

Liked the article?
Help us be even more cool!