ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за грудень 2006 року.

13.01.2007, 13:00
[b]Зникнення, вбивства журналістів – 1[/b]
21.12.2206 У середу в гаражі поруч зі своїм будинком був знайдений вбитим лідер кримського молодіжного руху "Бірлік-Єдність", член Ради з молодіжної політики при главі Верховної Ради Криму Норік Ширін. За словами його колег, кілька днів тому Ширін повернувся з Києва, звідки привіз дозвільні документи від Нацради з телерадіомовлення на відкриття молодіжної радіостанції в Криму. Пізніше цю інформацію ІМІ спростували на Національній раді з питань телебачення та радіомовлення.
За попередніми даними, смерть наступила від удару ножем, востаннє Ширіна бачили у вівторок о 18.30, коли він поїхав з редакції газети "Голос молоді", де він був засновником і видавцем. Правоохоронці поки не називають причин вбивства 22-річного молодіжного лідера.
"Голос молоді" випускається із серпня цього року і висвітлює на своїх сторінках студентські, шкільні теми, питання молодіжної політики, спрямовані на виховання толерантності в молодіжних колах.
Водночас журналісти в Криму кажуть, що Норік Ширін ніколи не позиціонував себе як журналіст, а його газета не публікувала гострих матеріалів чи розслідувань. Відтак, версія про вбивство через журналістську діяльність є малоймовірною.
[b]Нові елементи.
Георгій Гонгадзе[/b]
11.12.2006 Спікер Олександр Мороз вважає, що зараз розслідування справи Георгія Гонгадзе свідомо блокується владою. "Справа Гонгадзе сьогодні штучно блокується в Україні владою", - сказав Мороз на прес-конференції у понеділок.
"Це враження підтверджується конкретними аргументами, скажімо, порядком розгляду цієї справи в суді", - додав він. Мороз сказав, що не розуміє, чому засідання у цій справі відбуваються у закритому режимі.
"І все, що відбувається навколо цього – це уголовщина. Ну уявіть собі: водій, сержант, користуються якимись такими даними, які не можуть знати журналісти. Та це люди, які від державної таємниці були на 5 кілометрів далі від самого судді. Ну які таємниці там можна мати на увазі?", - спитав він. На думку Мороза, це свідчить про те, що "у прокуратурі, у судовій системі, очевидно, є люди, які одержали відповідні вказівки, і керуються міркуваннями не пошуку істини, а установками, які одержали від представників влади".
Водночас Мороз підкреслив, що він особисто завжди сприяв розгляду цієї справи. "Якщо ви помітили, це і ініціатива щодо створення комісії, і 16 вересня – слухання у парламенті, і сприяння роботі комісії, в тому числі і поїздка в Сполучені Штати, щоб вони (члени комісії) спілкувалися з людьми, які можуть внести ясність", - сказав він.Мороз також наголосив, що він особисто зацікавлений, щоб "і організатори, і замовники, і виконавці цього злочину відповідали в суді".
21.12.2006 Колишній спікер Верховної Ради України Володимир Литвин заявив у інтерв"ю газеті "Бульвар Гордона" :
"Та настійливість, з якою Олександр Олександрович Мороз намагаєтьтся скерувати слідство (по справі Гонгадзе - ІМІ) у певне русло, та незавуальованість, з якою він вимагає в суда призначити винних, виконавців та організаторів, підштовхує до великих роздумів. Мені видається, в такий спосіб він намагається відвести від себе все більше й більше обгрунтовані підозри... В тому, що з самого початку заохочував майора Мельниченка та в якийсь спосіб до всієї цієї справи причетний. Морооз категорично запееречував, що був з Мельниченком знайомий, мовляв, ніколи його не знав, а майор твердить, що з ним зустрічався, спілкувався, отримував від нього вказівки (як, до речі, й від інших осіб), а також різного роду підтримку. Це перше. Під ті чи інші події привозили сюди Мороза саме соціалісти, і третє - Мороз не обмежує себе в оцінках суду, який відбувається. В цьому я бачу прагнення впливати на хід справи, контролювати її та скеровувати в вигідне для себе русло."
На запитання Дмитра Гордона, як він вважає, живим чи мертвим є Георгій Гонгадзе, пан Литвин, ретельно підбираючи слова, відповів: "Я б хотів, щоб він був живий". На уточнюючи питання, чи він припускає таку можливість, колишній спікер відповів: "А чому б і ні? Знову ж таки, походжу з інформації, яку маю. Повідомляли, буцімто свого часу він отримав візу та поїхав, нібито в Словаччині знайдене імовірно його тіло, та й мати, Леся Гонгадзе, не вірить у смерть сина, твердить, ніби рештки, які знайдено в Таращі, не можуть йому належати... Мені видається, серце матері не помиляється, і вже напевне одне не викликає сумнівів: це була супероперація, в якій Георгію Гонгадзе відводилася певна роль."
Дещо пізніше пан Литвин зазначив: "Я взагалі не думаю, що на той час Гонгадзе являв для Кучми якусь загрозу чи небезпеку, - варто подивитися, про що він писав. Хіба його статті були гострішими, ніж у тому ж "Дзеркалі тижня" чи в інших мас-медіа? До того ж, інтернет тоді не справляв якогось відчутного впливу на суспільну думку, тому прес-служба готувала Кучмі огляд виключно газетних публікацій. Дуже коротко: назва - і що в ній сказано. То були дві-три сторінки, хоча по дорозі додому Леонід Данілович завжди брав з собою декілька газет: неодмінно "Дзеркало тижня" та "Факти", решта - залежно від обставин. Приходячи додому, сідав, наскільки я знаю, перед телевізором та ретельно передивлявся всі інформаційні програми. Ось тут уже реагував на кожен чіх - це відчували на собі люди, які мали вплив на ті чи інші канали".
25.12.2006 "По одній з версій, убивство Гонгадзе готувалося заздалегідь з метою політичної дискредитації Кучми і можливого його наступника - міністра внутрішніх справ Кравченка. Мета - деморалізувати президента і змусити його піти у відставку, не допустивши обрання на цю посаду лояльного до Кучмі спадкоємця", - сказав заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Про це повідомляє Українська Правда.
Плівки екс-майора держохорони Миколи Мельниченка мають вагоме значення в розкритті "справи Гонгадзе" при розслідуванні версії про спробу дискредитації колишнього президента України Леоніда Кучми й екс-міністра МВС Юрія Кравченка, як зазначив Кузьмін в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". "І в цьому зв'язку плівки Мельниченка мають колосальне значення", - відзначив заступник генпрокурора.
За твердженням заступника генпрокурора, відпрацьовування слідством версій, відмінних від усім відомої "Кучма - замовник, Кравченко - організатор, Пукач - виконавець, наштовхується на серйозну протидію окремих політичних сил". Також Кузьмін висловив здивування з приводу того факту, що Мельниченко дотепер не передав слідству ні оригінали плівок, ні сам пристрій, за допомогою якого вівся запис.
"Боюсь, що буде виявлено факт незаконної установки стаціонарного устаткування для прослуховування у кабінеті Кучми, і з'являться питання до самого Мельниченка?", - сказав він. Він також додав, що виключив зі складу слідчої групи двох слідчих, які очолювали роботу з цієї справи.
"Розслідування справи сьогодні проводить досвідчений слідчий Харченко. Ні для кого не секрет, що в справі допущена відверта тяганина, не всі слідчі версії були висунуті вчасно", - відзначив Кузьмін.
"Занадто багато людей приховують правду, великі сили задіяні, щоб не дати слідству розкрити цей злочин і відповісти на запитання, що ж відбулося насправді", - резюмував заступник генпрокурора.
25.12.2006 Заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявляє, що місце виявлення передсмертної записки екс-глави МВС Юрія Кравченка викликає сумнів у тому, що його смерть була самогубством. «Сьогодні встановлюється, куди пропав блокнот, з якого був вирваний листок для написання передсмертної записки, де знаходиться ручка, якою виконано її текст. Та і місце виявлення записки (за поясом спортивних штанів) викликає сумнів у тому, що це було самогубство», - повідомив Кузьмін.
За словами заступника генпрокурора, у слідства багато питань, які не дозволяють однозначно сказати, була смерть Кравченка злочином чи самогубством. Він відзначив, що зараз проводиться ряд експертиз, якісь з них вже виконані, деякі у виробництві. «Ухвалювати остаточне рішення буде можливим тільки після проведення всіх необхідних слідчих дій», - сказав Кузьмін, передає «Інтерфакс-Україна».
В той же час заступник генпрокурора підкреслив: «Те, що Кравченко був одним з найінформованіших свідків у справі Гонгадзе», можливо і укоротило йому життя».
Як раніше повідомляв ForUm, Кравченко був знайдений мертвим у своєму будинку в елітному дачному селищі Конча-Заспа під Києвом вранці 4 березня 2005 р. Цього дня його повинні були допитати в Генпрокуратурі у справі про вбивство журналіста Гонгадзе.
Опергрупа зафіксувала два крізні вогнепальні поранення: перше - вхідний отвір на підборідді, що виходить у верхній щелепі, друге - вхідний отвір у правій скроні, що виходить у лівій частині голови. На підлозі був знайдений пістолет марки «Беретта», зареєстрований на ім'я екс-міністра. При цьому і прокуратура і СБУ погодилися, що це було самогубство.
27.12.2006 Фракція СПУ вважає неприпустимим подальше перебування на своїй посаді керівництва Генпрокуратури. Про це йдеться в заяві фракції, підписаній її лідером Іваном Боким, повідомляє прес-служба СПУ.
"Фракція СПУ заявляє, що вважає неприпустимим подальше перебування на посаді нинішнього керівництва Генпрокуратури у зв'язку з очевидною некомпетентністю і замовним характером своєї діяльності", - зазначається в заяві. Також в документі зазначається, що соціалісти на найближчому засіданні Верховної Ради ініціюють розгляд питання щодо відповідальності Генпрокурора за розвал роботи прокуратури.
"Соціалісти звертаються до всіх політичних і громадських організацій України дати публічну оцінку діям керівництва ГПУ", - зазначено в повідомленні.
СПУ також наголошує, що ГПУ намагається "поховати" розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе в зв’язку із черговою зміною слідчої бригади, яка веде справу. "Для чого це робиться? Для того, щоб підмінити брак результату імітацією реальної роботи", - зазначається в повідомленні.
"Більше того, і сам Генпрокурор, і начальник слідчого управління Ренат Кузьмін зайнялися відвертим політичним піаром і особисто "відмазують" всіх причетних до злочину осіб. Посилаючись на політичний тиск на прокуратуру, Медведько і Кузьмін своїми заявами незаконно впливають на хід розслідування", - зазначає СПУ.
В документі наголошується, що за версією керівництва генпрокуратури "нібито справжньою жертвою у вбивстві Гонгадзе є не сам журналіст, а екс-президент Леонід Кучма". "Яке право мають керівники ГПУ поширювати особисті домисли? Свою думку у справі вони повинні обґрунтовувати виключно на офіційно підтверджених результатах слідства", - зазначається в повідомленні.
"Дії Медведька і Кузьміна в справі Гонгадзе свідчать про повну моральну і професійну деградацію керівництва Генпрокуратури, яке завдає шкоди національній безпеці України, боротьбі з корупцією, ефективності роботи правоохоронної системи", - зазначаться в документі.
[b]Тарас Процюк[/b]
06.12.2006 Верховний суд Іспанії ухвалив рішення про нове розслідування вбивства телеоператора в Багдаді. 8 квітня 2003 року 37-річний Хосе Коусо загинув, коли американський танк ударив по готелю «Палестина», в якій жили іноземні журналісти. Від цього снаряду загинув і український оператор Тарас Процюк.
Минулого року позов родичів Коусо був відхилений іспанським судом нижчої інстанції. Але Верховний суд прийняв апеляцію, завдяки чому стає можливим зажадати екстрадицію звинувачених солдатів. Втім, сім'я загиблого розуміє, що сержанта Томаса Гібсона, капітана Філіпа Уолфорда і лейтенант-полковника Філіпа де Кампа буде нелегко привезти до Іспанії.
Раніше США визнали, що їх танк дійсно вистрілив по готелю, в якому проживали майже всі іноземні журналісти в Багдаді, але заявили, що застосування зброї було виправдане. Солдати стверджують, що їм здалося, ніби по ним стріляли з гранатомета з готелю. Але запис, на якому не немає ніякого вогню з готелю, обійшов всі телеканали світу.
У розшук американських солдатів міг оголосити і український суд. Але цього не відбулося за три з половиною роки, що минули після трагедії.
У 2003 році Вашингтон ухвалив рішення не надавати компенсацію сім'ї Тараса Процюка. Посол США в Україні Карлос Паскуаль тоді заявив, що причиною загибелі журналіста став нещасний випадок. Український МЗС не опротестував це рішення. Перед сім'єю загиблого ніхто навіть не вибачився. У нього залишилися дружина Лідія і восьмилітній син Денис.
Батьки Процюка весною 2005 року напередодні візиту президента Ющенка в США звернулися до нього з проханням нагадати американським властям про їх сина. Батьки Процюка підкреслювали, що Україна платить компенсації сім'ям загиблих пасажирів російського літака, який був збитий українською ракетою, і тому вирішили, що "мають право добиватися від американців компенсації за вбивство сина". "Це не була випадковість, не збіг обставин, не нещасний випадок, а прицільне, умисне вбивство журналіста", - вважають батьки Процюка, що попросили Віктора Ющенка допомогти їм одержати від США компенсацію за вбивство сина.
Президент обмежився «моральною підтримкою» і пообіцяв їм фінансову допомогу з бюджету. Але під час того візиту до Вашингтона він за два дні жодного разу не вимовив імені Тараса Процюка.
[b]Арешти затримання – 0[/b]
[b]Побиття, напади, залякування - 3[/b]
07.12.2006 6 грудня в період між 11.00 і 13.00, посеред білого дня, зловмисники обікрали квартиру, в якій мешкає разом із батьками та братом репортер Інтернет-видання «Волинська правда» Мирослав Ватащук. Про це повідомив кореспондент «Волинської правди».
Злочинці виждали момент, коли у журналіста нікого не було вдома. Вони вирвали «з м’ясом» замок у вхідних дверях і проникли до квартири. Вивернувши вміст меблів та перевернувши постіль у спальній кімнаті, зловмисники поцупили більше сотні гривень та дві старовинні монети разом із нумізматичним альбомом, які становлять для цієї родини певну цінність.
Наслідки проникнення до помешкання виявив батько журналіста, який на дві години вийшов у гості до своєї племінниці. Близько першої години дня він викликав міліціонерів, які прибули на місце злочину і описали наслідки злочинних посягань на майно та недоторканість помешкання особи.
Близько двох місяців тому біля цього помешкання вже трапився схожий інцидент. Удома перебував батько журналіста. Він випадково вийшов із кімнати, де слухав радіоприймач, до коридору й побачив там худорлявого, чорнявого парубка середнього зросту віком 25-30 років. Із цього приводу було заявлено у правоохоронні органи, однак ті донині не змогли розшукати зловмисника.
27.12.2006 У Макіївці в ніч на 26 грудня був жорстоко побитий фотокореспондент донецької газети «Салон Дону і Баса» Сергій Рудік Як розповів потерпілий, він зупинив таксі, щоб доїхати додому в селище Холодна Балка в Макіївці. По дорозі Сергій побачив машину, біля якої декілька чоловік з'ясовували відносини.
Фотокореспондент попросив водія пригальмувати машину, щоб сфотографувати інцидент. Водій зупинити машину відмовився, а після того, як Сергій продовжував наполягати на своєму, таксист все-таки зупинився.
Після цього таксист, вийшовши з машини, силою витягнув Сергія Рудіка, дістав дерев'яну палицю і почав завдавати ударів фотокору по голові. Сергій намагався відхилитися від ударів, перш за все, рятуючи апаратуру. Побитого, і практично втратившого свідомість журналіста, таксист кинув на узбіччі дорогі і поїхав геть.
Спливаючи кров'ю, Сергій все-таки дістався до свого будинку. Мати потерпілого викликала швидку. Зараз Сергій знаходиться в нейрохірургії. На його голову накладено вісім швів. Лікарі констатують струс мозку і закритий перелом.
В даний час стан потерпілого, за його словами, «жахливий». Фотожурналіст через головного лікаря передав заяву в міліцію. Вчора з ним розмовляв слідчий одного з райвідділів міста Макіївки.
28.12.2006 Вчора у Львові на території ринку «Південний» в присутності охоронців ринку хулігани побили головного редактора львівської газети «Суботня пошта» Рустама Курбанова. Зараз журналіст знаходиться в лікарні з переломом щелепи та струсом мозку.
Потерпілий напад на себе не пов'язує з професійною діяльністю, але відмітив, що в цьому має розібратися міліція. Рустам Чурбанов повідомив, що вже дав свідчення міліції і чекає на медичну експертизу.
[b]Нові елементи про побиття, напади, залякування[/b]
19.12.2006 Верховна Рада засудила дії депутата Олега Калашникова в інциденті з журналістами каналу СТБ. Відповідну постанову підтримали 374 депутати, зокрема й партія регіонів.
Водночас депутати "Нашої України" вимагали внести доповнення до постанови, де назвати дії Калашникова, такими, що перешкоджали діяльності журналістів та вимагати (а не закликати, як в тексті постанови) звіту генпрокуратури по цій справі. Також депутати вимагали від ГПУ пояснень, чому звільнено слідчого в цій справі, але ці поправки не пройшли.
Перед голосуванням "регіоналка" Ганна Герман заявила, що має намір зажадати від з'їзду партії більш принципової оцінки поведінки Калашникова. При цьому вона нагадала слова Кваснєвського сказані Кучмі, що "демократія це така погано скроєна одежина, але якщо її зняти, то виявиться, що ти голий".
"Після цього інциденту стало зрозуміло, що в Раді лише один голий депутат, і всі знають, хто це ", - заявила вона, додавши, що "Калашников - це назавжди".
[b]Цензура, перешкоджання виконувати професійні обов»язки - 2[/b]
25.12.2006 Після жартів "Кварталу 95" на Дні міліції в органах проводиться службове розслідування: хто пропустив номер з Януковичем і Ахмедовим.
Після День міліції, 21 грудня рапорт довелося писати помічнику Цушко, у минулому права рука Луценко – Валерію Мельнику. Він цього року займався підготовкою до концерту і пропустив номер.
Чутки про звільнення помічника Цушко поповзли наступного дня після концерту. Помічник міністра внутрішніх справ написав заяву про відпустку, а з початку року повинен подати рапорт про звільнення. Позиція Мельника така: "Я відповідав за підготовку до свята, тому нікого не карайте. Я беру всю провину на себе".
Зачитувати Указ президента про нагородження міліціонерів повинен був Віктор Балога. Проте той не зміг і для прем'єра стало неприємним сюрпризом, те що церемонію проводив екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Перцю підсипали і пародія "Кварталу 95" на Януковича і Ахметова, ролі яких виконували Євгеній Кошовий і Володимир Зеленський.
Дует під назвою "М'яко кажучи, не ангели" заспівав пісню, яку присвятили "м'яко кажучи, колишньому міністрові, грубо кажучи, внутрішніх справ": "Юра, прощай, Юра, прости...".
Зазвичай перед концертом проводиться генеральна репетиція, на якій всі номери перевіряються департаментом по роботі з персоналом. За це відповідав Микола Плеханов. Пропозиція, щоб "Квартал 95" виступив на Дні міліції, поступила ще в минулому році. Але на прогін хлопці прийти не змогли – брали участь в іншому шоу. Тому до останнього моменту зміст сценки залишався сюрпризом і перевіркою для міністра і прем'єра.
Володимир Зеленський, Студія "Квартал 95": « Я не чув, кого саме звільнили. Сприйняв це як плітку, серйозно говорю. Шкода дуже. Я не бачу, що це насправді привід. І взагалі, чому повинні переглядати і перевіряти люди, які працюють в органах? Мені здається, що поки немає цензури. І як люди в погонах можуть перевіряти людей творчих? Як би вони віднеслися, якби "Квартал 95" перевіряв, чи правильно вони встигають розслідувати справи? Для мене це дуже дивно. Адже ми живемо не в Радянському Союзі, і для мене незрозуміла ця реакція».
26.12.2006 Міський голова Ладижина (Вінницька обл.) Валерій Коломийцев не пустив на засідання міськради журналіста «Ладижинської газети» Едуарда Костяка.
На прохання мера пояснити свої дії він своє рішення аргументував тим, що дана газета має упереджену позицію відносно нього і висвітлює події в міськраді неадекватно, повідомила ІМІ Головний редактор «Ладижинської газети» Людмила Головашич.
Нагадаємо, що раніше Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев подав судовий позов на редактора «Ладижинської газети» Людмилу Головашич за приниження його честі й гідності.
[b]Нові елементи[/b]
08.12.2006 Верховна Рада Криму частково задовольнила вимоги місцевих журналістів, дозволивши отримувати інформацію з різних відділів ради, а не лише з прес-центру.
Кримська преса бойкотувала парламент, вважаючи нові правила акредитації незаконними. Досі не вирішено як саме буде відбуватися відеозйомка пленарних засідань. Питання щодо інших порушень законодавства в нових правилах акредидації журналістів у Кримському парламенті, далі розглядатиме прокуратура.
22.12.2006 Мер Києва Леонід Черновецький підписав розпорядження про звільнення головного редактора газети "Вечірній Київ" Людмили Воробйової. Про це повідомив депутат від БЮТ В Київраді Олександр Бригинець.
За його словами, напередодні Воробйова провела чергову конференцію спільно з головою комітету Верховної Ради Андрієм Шеченком з приводу ситуації у виданні.
Як відомо, Воробйова близько двох місяців тому заявила про тиск Київської міськадміністрації на видання та вимогу подавати матеріали на вичитку. За даними Бригинця, місце Воробйової посяде колишня співробітниця "Вечірки" Світлана Синякова, яка начебто співпрацювала з прес-службою Київради - повідомляє УП.
Журналісти газети та громадськість вимагали від Київради підписати договір про невтручання в редакційну політику, однак він так і не був підписаний.
[b]Політичний, економічний, непрямий тиск - 3[/b]
07.12.2006 Депутат Чернівецької міськради, керівник фракції «Свобода. Справедливість. Солідарність», президент телекомпанії ТВА Василь Забродський 6 грудня під час прес-конференції заявив, що правоохоронні та контролюючі структури чинять на нього тиск з метою перешкодити його депутатській та журналістській діяльності. Він вважає, що на Буковині існує змова між керівниками правоохоронних структур і контролюючих органів. Її метою, на його думку, є нанести, шляхом дискредитації, економічні збитки його медіа-підприємствам, щоб примусити депутата та журналіста Забродського перестати говорити правду людям про напівкримінальні схеми виділення цим структурам земельних ділянок для житлового будівництва.
Свідченням цього, зі слів Василя Забродського, є документальні перевірки його підприємств ТОВ «Сіті-фільм», «Інтер-Чернівці» та «Медіа-група Сіті», котрі розпочалися після того, як він оприлюднив схеми розбазарювання правоохоронними структурами, зокрема УМВС та облпрокуратурою, землі, що виділяється їм під житлове будівництво. За словами депутата, вперше в історії Буковини податківці в судовому порядку отримували дозвіл на позапланову документальну перевірку ЗМІ. Але, не знайшовши серйозних порушень, вдалися до зустрічних перевірок рекламодавців, що, на думку Василя Забродського, є фактично підривом репутації і дискредитацією його телерадіокомпанії.
11.12.2006 Журналіст Ігор Рудич, який працює на Центральній Телерадіокомпанії Міністерства Оборони України, вважає, що його переслідують за публікацію на сайті "Телекритика".
Саме так в інтерв"ю ІМІ він пояснив причини появи наказу міністра Анатолія Гриценка «Про неповну службову відповідність» журналіста Ігоря Рудича. Незадовго до видання наказу пан Рудич оприлюднив статтю «Міноборони скорочує «Армію України», відрізає «Крила України» і втрачає «Славу і честь», яка була надрукована в Інтернет виданні «Телекритика».
В матеріалі йдеться про закриття підпорядкованих Міністерству Оборони газет: «Армія…», «Крили…» та «Слава і честь».
Журналіст повідомив ІМІ, що після указу в нього зняли надбавку за безпереривну військову службу (так звану «Президентську надбавку»). Журналіст планує оскаржувати рішення Міноборони в суді. Наразі прес-служба Міноборони відмовилась коментувати ситуацію, пояснивши це відсутністю компетентної по даних питаннях людини.
27.12.2006 Сьогодні у Дніпропетровську вилучена з продажу у кіосках газета «ЛІЦА».
Найімовірніше приводом для вилучення газети з продажу стала стаття на першій сторінці числа газети “Вершники без голови”, яка починається так: “Увечері 25 грудня місцеві правоохоронці просто у лікарні, (куди місцевий мер трапив з інфарктом після розповсюдження інформації про його причетність до розбазарювання коштів місцевого бюджету), висунули міському голові Дніпропетровська Іванові Куличенку звинувачення. Представники прокуратури мали намір зробити це ще трьома днями раніше, але не спромоглися те зробити з причини погіршення стану здоров’я міського голови...”
В усіх кіосках “Укрпошти” і у поштових відділеннях зв’язку це число газети відсутнє попри те що “Укрпошта” отримала тираж газети вчасно. Це підтверджується товарними накладними. Відсутня газета навіть у кіоску “Укрпошти” у будинку міської ради Дніпропетровська і депутатам довелося розмножувати сторінку газети з цією статтею на ксероксі. Редакція проводить журналістське розслідування.
***
Керівництво Дніпропетровської газети «Ліца» подало офіційний запит в «Укрпошту» і планує подати аналогічні запити до прокуратури і в Міськраду з приводу вчорашнього зникнення їх газети з продажу. Головний редактор видання Олена Гарагуз повідомила ІМІ, що напередодні до неї на мобільний телефон подзвонила Тетяна Мазніченко, прес-секретар мера Дніпропетровська Івана Куличенка, і поцікавилася чи справді газета вийде з статтею про мера на що вона відповіла ствердно. На питання хто, на думку керівництва, стоїть за вилученням їх газети з продажу Олена Гарагуз відповіла, що наразі вони нікого не підозрюють, але точно знають чому це трапилося, а саме через матеріал про мера, який називався “Вершники без голови” і починалася такою фразою: “Ввечері 25 грудня місцеві правоохоронці просто у лікарні, (куди місцевий мер потрапив з інфарктом після розповсюдження інформації про його причетність до розбазарювання коштів місцевого бюджету), висунули міському голові Дніпропетровська Іванові Куличенку звинувачення. Представники прокуратури мали намір зробити це ще трьома днями раніше, але не спромоглися те зробити з причини погіршення стану здоров’я міського голови...”. Матеріал був розміщений на першій сторінці. Нагадаємо що вчора у Дніпропетровську була вилучена з продажу у кіосках газета «ЛІЦА».
В запиті, направленому до «Укрпошти» керівництво газети наголошує на тому, що: «подобное необоснованное изъятие из продажи СМИ является преступлением, т.к. статья 18 Закона Украины “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” гласит: «...Вилучення тиражу чи окремої його частини допускається тільки за рішенням або вироком суду, які набрали чинності». И, согласно п.1 статьи 171 Криминального кодекса Украины: «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».
[b]Позови до ЗМІ та журналістів - 1[/b]
05.12.2006 Колишній директор Рівненської школи-інтернату для глухих дітей Володимир Костюк звинуватив редакцію газети «Рівне вечірнє» у принижені його честі і гідності й подав на журналістів позов до суду на 5 тисяч гривень.
Рік тому газета опублікувала матеріал про звинувачення директора школи для глухих дітей Володимира Костюка у розбещені неповнолітніх. Стаття називалася «Чи можна розбестити жестом?» у ній вчителі, спираючись на почуте від учнів, та одна з учениць розповідали про те, що директор (тепер вже колишній) Острозької школи-інтернату для дітей з вадами слуху поводиться непристойно. Зокрема, називає учнів грубими словами, б’є їх лінійкою, використовує у спілкуванні з ними непристойні жести та слова тощо. Такі ж свідчення учнів про поведінку директора, яка межує з розбещенням неповнолітніх, містилися й у матеріалах службового розслідування, проведеного обласним управлінням освіти.
Директора школи звільнили, але Костюк оскаржив таке рішення в суді і був поновлений на посаді, а потім сам написав заяву про звільнення. Через рік після публікації статті колишній директор школи подав позов до суду на газету.
Головний редактор «Рівне вечірнє» Валентина Шах повідомила ІМІ, що в матеріалі враховувалися обидві точки зору і в той час пан Костюк досить охоче давав коментарі відносно цієї справи.
[b]Нові елементи про позови[/b]
18.12.2006 Співвласник Приватбанку Ігор Коломойський оскаржив у Верховному Суді рішення Апеляційного суду Києва про скасування визнання його власником 70% статутного фонду телекомпанії "Студія "1+1". Про це повідомив "Українським новинам" представник Коломойського в суді В'ячеслав Карташов.
За його словами, апеляційна скарга була подана в листопады, дата розгляду її у Верховному Суді поки не призначена. Як повідомлялося, 31 жовтня Апеляційний суд скасував рішення Печерського районного суду про визнання Коломойського власником 70% телекомпанії "Студія "1+1".
Сторона Коломойського вважає, що таке рішення Апеляційного суду є необґрунтованим і передчасним.
Раніше "Студія "1+1" і її акціонери подали апеляційні скарги в Апеляційний суд Києва на рішення Печерського районного суду, який визнав співвласника Приватбанку Коломойського власником 70% статутного фонду телекомпанії.
Скарги подали співвласник "Студії "1+1" Борис Фуксман, дружина акціонера телекомпанії Олександра Роднянського Валерія Мирошніченко, адвокат Роднянського Олег Конопольский, директор "Студії "1+1" Юрій Морозов, а також надійшло 5 скарг в інтересах підприємства "Інтермедіа".
16 серпня Печерський районний суд Києва визнав Коломойського власником 70% статутного фонду телекомпанії "Студія "1+1".
19.12.2006 Уже втретє сторона міського голови перенесла судове засідання по справі мера Ладижина проти «Ладижинської газети». Спочатку було перенесено попереднє слухання справи, а пізніше два рази слухання справи по суті. Вперше розгляд справи по суті перенесли з 13 грудня на 19 грудня, а потім на 25 грудня.
Редактор «Ладижинської газети» Людмила Головашич переконана, що мер навмисне затягує справу. Нагадаємо, як раніше повідомляв ІМІ, судовий позов на 100 тис. грн. подав Ладижинський міський голова Валерій Коломойцев на редактора «Ладижинської газети» Людмилу Головашич за приниження його честі й гідності.
21.12.2006 Колегія суддів Чернігівського обласного апеляційного суду під головуванням судді Надії Хромець задовольнила апеляційну скаргу кореспондента «Високого Валу» Олексія Дашевського і скасувала рішення Бахмацького районного суду про спростування «недостовірної» інформації.
Колегія суддів дослідила матеріали справи стосовно спростування інформації «Високого Валу» про побиття священика УПЦ Київського патріархату отця Миколая (Сакундяка).
В результаті розгляду справи колегія дійшла висновку, що Бахмацький районний суд ухвалив таке рішення, яке підлягає скасуванню.
Як вже повідомляв ІМІ, приводом для позову стала публікація сайту “У Чернігівській області побили священика: Зірвали рясу та хрест”.
Нагадаємо, що 31 жовтня Бахмацький районний суд задовольнив задовольнив позов священника УПЦ (МП) о. Володимира (Мисенка) до журналіста "Високого Валу" в Коропському районі Олексія Дашевського.
«Високий Вал» подав на апеляцію і виграв цю справу. Юридичну допомогу журналісту надавав юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.
26.12.2006 Сьогодні, 26 грудня, Печерським районним судом Києва були задоволені позовні вимоги голови Верховної Ради України, лідера СПУ Олександра МОРОЗА до представниці Мирослави ГОНГАДЗЕ в суді Валентини ТЕЛИЧЕНКО та Інтернет-видання "Українська правда".
Як повідомляє прес-служба Соціалістичної партії України, представник О.МОРОЗА в суді Ярослав РОМАНЧУК заявив: "…судом задоволені всі позовні вимоги мого довірителя щодо визнання неправдивими та такими, що порочать честь та гідність О.МОРОЗА, відомості поширені в статті В.ТЕЛИЧЕНКО та опубліковані Інтернет-виданням "Українська правда" 20.02.2006".
Суд зобов`язав відповідачів у місячний термін після набуття судового рішення законної сили опублікувати в Інтернет-виданні "Українська правда" спростування такого змісту: "О.О.МОРОЗ не ухилявся від спілкування зі слідчими як свідок за фактом вбивства Г.ГОНГАДЗЕ".
Як повідомлялось, О.МОРОЗ подав позов до видання за публікацію інтерв’ю з В.ТЕЛИЧЕНКО від 20 лютого 2006 року, у якому вона стверджує, що О.МОРОЗ відмовлявся відповідати на запитання слідчих. Представник "Української правди" заявив кореспонденту УНІАН, що видання не погоджується з сьогоднішнім рішенням суду і згідно з законом у 10-денний подасть апеляційне оскарження.
ІМІ


Liked the article?
Help us be even more cool!