IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

29

89

2

31

Рейтинг дотримання журстандартів. Третій квартал 2017

За результатами третього кварталу 2017 року рейтинг українських загальнонаціональних сайтів очолило видання «Укрінформ», у якому 92% матеріалів написані без порушення журналістських стандартів.

Другу позицію розділили «Ліга.net» та «Українська правда» (по 88%), на третьому місці — 112.ua (84%).

З друкованих ЗМІ перше місце зайняла газета «Факты и комментарии», у якій 67% матеріалів було написано без порушень журналістських стандартів.

Такими є результати дослідження ІМІ на предмет дотримання ключових професійних журналістських стандартів у 10 інтернет-виданнях («Українська правда», «Ліга.net», УНІАН, «Укрінформ», «Корреспондент.net», 112.ua, LB.ua, «Страна.ua», «Обозреватель» і «Цензор.net») та 5 друкованих виданнях («Вести», «Сегодня», «КП в Украине», «Факты и комментарии» та «Газета по-українськи»), що проводиться  за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Серед інтернет-ЗМІ найнижчі результати з дотримання стандартів отримали сайти «Обозреватель» та «Страна.ua», у яких лише 64% матеріалів були написані без порушень професійних журналістських стандартів.

З друкованих ЗМІ найнижчі результати отримала газета «Вести», в якій 42% матеріалів не містили порушень.

За результатами моніторингу найчастіше як в інтернет-ЗМІ так і в друкованих ЗМІ порушується стандарт достовірності (у 14% новин в інтернет-ЗМІ та в 28% новин в друкованих).

Найвищі результати з дотримання стандарту достовірності отримала «Українська правда», з-поміж інтернет-ЗМІ, та газета «КП в Украине» серед друкованих ЗМІ. Найнижчі показники з дотримання даного стандарту отримав сайт «Кореспондент», у якого 28% матеріалів містили порушення стандарту достовірності інформації, та газета «Вести», у якій 32% матеріалів містять порушення стандарту достовірності.

Стандарт балансу в середньому порушувався у 8% матеріалів в інтернет-ЗМІ та в 28% матеріалів у газетах. Найбільше незбалансованих матеріалів зафіксовано на сайтах «Цензор» та «Обозреватель» та в газеті «Газета по-українськи», в яких 17% матеріалів виявилися незбалансованими. Найменше цей стандарт порушувався на сайтах: «Укрінформ» та «Ліга», та в газетах «КП в Украине» та «Сегодня».

Стандарт відокремлення фактів від коментарів у середньому в інтернет-ЗМІ порушувався в 8% матеріалів, у друкованих — у 14% матеріалів. Найбільше порушували цей стандарт серед  інтернет-ЗМІ у виданні «Страна.ua» (24% матеріалів з порушеннями), найменше порушувала «Ліга» та 112.ua (у всіх новинах, що підлягали моніторингу, дотримано цього стандарту). Серед друкованих ЗМІ найчастіше не дотримувались цього стандарту у «Газеті по-українськи» (35% новин, що підлягали моніторингу, виявилися з порушеннями), натомість найкраще серед друкованих ЗМІ цього стандарту дотримувалось «Факти».

➡ Деталі дослідження тут

 

Ще Інфографіка