ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Вирок у «справі Гонгадзе» (витяги)

19.03.2008, 03:21

З моменту зникнення Георгія Гонгадзе було висловлено чимало версій даної трагедії, яка суттєво повпливала на новітню історію України. Після винесення Апеляційним судом міста Києва вироку виконавцям злочину ми отримали очевидно остаточну офіційну версію, яка, втім, не проливає світло на те, хто був замовником злочину. Надаємо громадськості можливість ознайомитися з суттєвими моментами вироку суду

Оскільки текст документа займає вісімдесят вісім сторінок, опускаємо частини вироку, в яких зокрема міститься опис проведених у даній кримінальній справі експертиз, що рясніє специфічною науковою термінологією. 

Справа розглядалася апеляційним судом, а не місцевим, як то зазвичай відбувається у першій інстанції. Так передбачено Кримінально-процесуальним кодексом для всіх справ про умисні вбивства, вчинені за попередньою змовою групою осіб, та інші злочини, за які загрожує довічне позбавлення волі.  

 

 

 

Перша спроба захопити Георгія Гонгадзе зірвалася. 

 

   

  

 Як установив суд, убивство відбулося вночі на 17 вересня 2000 року в лісі біля села Сухоліси Білоцерківського району на Київщині.

 

За офіційною версією перепоховання тіла в лісі під Таращею здійснили "невстановлені слідством особи". 

 

Головне управління кримінального пошуку кинуло було чимало ресурсів на спецоперацію щодо журналіста. 

Приводом для проведення оперативних заходів щодо Г.Гонгадзе був нібито збут останнім наркотичних засобів. 

Аналогічні застосованим щодо журналіста способи викрадення використовувалися і при операціях стосовно інших осіб. 

Офіційно встановлено, що представники органів Міністерства внутрішніх справ довго в різний спосіб приховували причетність співробітників ГУКП до стеження та викрадення  Георгія Гонгадзе.  

Покарання, призначене судом, виявилося слабко диференційованим щодо кожного з підсудних.  

 

На жаль, поки немає підстав для оптимізму в справі встановлення замовників убивства. Багато потенційних ключових свідків (Кравченко, Пукач, Фере) уже або мертві, або  давно зникли. Після 2000 року на посаді перебуває вже четвертий Генеральни прокурор України, проте сама правохоронна система змінилася мало.

Дуже ймовірно, що перегляд даного вироку в другій  інстанції (який очевидно таки відбудеться) стане остаточною "крапкою" в цій справі.

Інститут масової інформації 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!