IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

18

1

7

Висвітлення реформи освіти у ЗМІ було достатньо збалансоване – Олена Голуб

Фото – Kurs.if

Висвітлення реформи освіти в українських медіа достатньо збалансоване, а критика в матеріалах на початку вересня була спрямована на місцеві ради. Про це в коментарі “Детектору медіа” повідомила медіа-експертка ІМІ Олена Голуб.

Напередодні першого вересня й на початку навчального року, коли в Україні почала впроваджуватись освітня реформа, ЗМІ приділяли їй чимало уваги. Згодом цікавість журналістів до освітньої теми вщухла.

“Висвітлення реформи освіти, на відміну від висвітлення медреформи, відбувається достатньо збалансовано і, можливо, навіть зі знаком плюс, — сказала в коментарі експертка ІМІ Олена Голуб. — В освітній сфері ніколи не крутилися такі шалені гроші, як у медичній, відповідно тут супротив менше, хоча на місцях теж можуть бути спроби саботажу, але їх значно простіше подолати”.

За спостереженнями Олени, критика в матеріалах, які виходили в медіа на початку вересня, була спрямована на місцеві ради, які не встигли купити все, що потрібно для школи. Тож негатив у висвітленні освітньої реформи спрямований не на міністерство, на відміну від медичної реформи, де атакують виконувачку обов’язків міністра Уляну Супрун.

“Мені б дуже хотілося побачити матеріали про вчителів перших класів – на які перешкоди, труднощі вони наразилися, чому неможливо певних речей, передбачених НУШ, дотримуватися тощо. Саме їхньої точки зору мені вкрай не вистачає, — сказала медіа-експертка. — Потрібно також подивитися, з чим стикнулися безпосередньо батьки, вчителі, директори, відділи освіти, міністр. Водночас у Лілії Гриневич дуже хороша інформаційна кампанія, збалансована кількість постів у соцмережах, її постать часто фігурує в ЗМІ і фігурує, так би мовити, в правильному контексті. Вона не переходить межу, яку, як вважає дехто з експертів, переходить Уляна Супрун, коментуючи все підряд…”

Ще Наша діяльність