IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

4

41

1

10

Випадок з журналістом Гороховським у Казахстані є страхом влади перед незалежними медіа – Земляна

Фото – Фейсбук Ірини Земляна

Медіа-експертка Інституту масової інформації Ірина Земляна вважає інцидент з українським журналістом Олександром Гороховським, якого звинуватили в незаконній трудовій діяльності на території Казахстану, закономірним наслідком страху влади і силовиків Казахстану перед діяльністю опозиції. Про це вона сказала в коментарі Радіо Свобода.

“Пан Олександр приїхав на запрошення опозиційного ЗМІ, досить якісного, досить правдолюбного і незалежного. Казахські чиновники давно з ним борються. Те, що відбулося, – це спроба тиску на це медіа; можливо, вони готуються закривати це ЗМІ чи порушувати справи проти його журналістів. Треба розуміти, що силовики й влада в Казахстані досить залякані, вони бояться всього і діють за принципом “як би чого не вийшло”. Вважають за краще попередити якісь дії, ніж потім пояснювати, чому не пильнували.Особливо це простежується в маленьких містах, наприклад, в Уральську”, – розповіла Ірина.

Вона згадує, як раніше цього року сама з цих же причин стала об’єктом уваги силовиків Казахстану.

“Я була цього року в Казахстані, в Усть-Каменогорську, і планувала зустрічі з активістами. Тож коли я приїхала до свого готелю, там уже був працівник силових структур, який відповідав за протидію екстремізму. Тобто казахська репресивна машина працює чітко, злагоджено й на випередження. Що ж до загроз для життя українців – я не думаю, що Казахстан можна порівнювати з Росією. Але якщо українці їдуть туди з якоюсь благою місією, як от проведення тренінгів, захист прав людини та незалежних медіа, тобто з тим, що може виглядати як загроза президентові Нурсултану Назарбаєву та його режиму, то їм треба бути пильними і не вестися на провокації”, – попереджає Ірина Земляна.

Як повідомляв ІМІ, 17 вересня спеціалізований адміністративний суд міста Уральська (Казахстан) присудив штраф 60 тисяч тенге зі знижкою у 30% (це приблизно 113 доларів) українському журналісту Олександру Гороховському, якого звинуватили в незаконній трудовій діяльності на території Казахстану та відмовив у його депортації.

15 вересня у місті Уральськ (Казахстан) поліція вилучила міграційну карту українського журналіста Олександра Гороховського та пред’явила звинувачення в незаконній трудовій діяльності на території цієї країни.

Все це сталося під час тренінгу з фактчекінгу, що проводився в межах “Школи журналістики” головного редактора тижневика “Уральський тиждень” Лукпана Ахмедьярова.

Ще Наша діяльність