IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

“Це мертва норма” – юрист ІМІ про законопроект, яким передбачаються санкції проти ЗМІ

Законопроект №9275, який загрожуватиме санкціями засобам масової інформації, на практиці буде малодієвим. Про це в ефірі Громадського повідомив медіаюрист Інститут масової інформації Роман Головенко, коментуючи проект закону №9275 “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору”.

“Я скептично ставлюсь до широких формулювань, які вживаються в нашому законодавстві… Практика показує, що це зазвичай просто не працює, це мертва норма. Спроба ввести цензуру скоріше може відбутись шляхом домовляння з олігархами, які володіють основними медіа. І оскільки вони впливають на редакційну політику своїх медіа, то це буде навіть непомітно, не буде рухів регулятора”, – сказав експерт.

Водночас він зазначив, що не став би називати цей законопроект позитивним. “Тому що санкції це є інструмент, який мав би застосовуватись до нерезидентів”, – пояснив Головенко.

Як повідомляв ІМІ, 7 листопада народні депутати Іван Вінник, Оксана Білозір, Олена Матузко, Тетяна Чорновол та інші зареєстрували в парламенті проект закону №9275 “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору”. Документ пропонує надати Верховній Раді України виключне право виносити на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до засобів масової інформації, мовників, телерадіоорганізацій та інших суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, їх засновників, вигодоодержувачів, які є резидентами України.

13 листопада коаліція “За вільний Інтернет” та низка громадських організацій закликали ініціаторів відкликати законопроект №9275, а народних депутатів – не підтримувати законопроект, оскільки “під прикриттям боротьби з російською пропагандою” документ введе в Україні цензуру.

3 грудня коаліція “За вільний Інтернет” та низка громадських організацій закликали депутатів Верховної Ради не включати законопроект №9275 про санкції проти ЗМІ до порядку денного сесії.

Ще Наша діяльність