IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Страхові компанії в Україні відмовляються страхувати журналістів, які працюють у зоні ООС – експертка ІМІ

Фото – hromadske.radio

Страхові компанії в Україні відмовляються страхувати журналістів, які працюють у зоні проведення ООС. Про це в ефірі Громадського радіо розповіла експертка ІМІ Ірина Земляна.

“В Україні, на жаль, жодна страхова компанія не надає страхування, яке б поширювалося на зону ООС. Було багато робочих груп і при Верховній Раді, і при комітеті свободи слова. Страхувальники вважають, що це надто великі фінансові ризики для них, тому таких немає”, – розповіла вона. Водночас Ірина Земляна додала, що це пов’язано з тим, що “немає чітко визначеної зони бойових дій, вона змінюється з роками”.

“Також жінки не мають потрібного обладнання для них, як-от жіночий бронежилет. Тому що бронежилет четвертого класу важить 16 кілограмів, і якщо журналістка їде в зону ООС і мусить перебувати весь час у цьому бронежилеті, то це надто важко. Плюс до того ж жіночий бронежилет має спеціальну анатомічну форму, яка убезпечує жінку від того, що в нього щось потрапить. Тому що бронежилет чоловічий, який не відповідає анатомічний формі, може рикошетити не так, і це може травмувати додатково жінку. Про це, на жаль, ніхто не говорить, усі говорять, що у нас з’явилися бронежилети, але ніхто не говорить про те, які вони”, – зазначила Ірина Земляна.

Ще Наша діяльність