IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Семена – символ боротьби за свободу слова в жахливих умовах, у яких опинилася кримська журналістика – Романюк

Фото – Крим.Реалії

Кримський журналіст, автор Радіо Свобода і Крим.Реалії Микола Семена став символом боротьби за свободу слова в тих жахливих умовах, у яких опинилася кримська журналістика. Про це Крим.Реалії зазначила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, коментуючи рік з моменту винесення вироку Миколі Семені (22 вересня 2017 року).

“Миколі Семені, очевидно, складно мовчати про те, що відбувається в Криму. Я знаю, що він дуже активно писав до того, як йому винесли вирок. Я особисто читала його матеріали, знаю, що його голос був цінним для жителів Криму, й тепер вони втратили можливість через нього дізнаватися правду.

Але хочу сказати, що ми не забули про Миколу. Для нас він став символом боротьби за свободу слова в тих жахливих умовах, у яких опинилася кримська журналістика. Дуже шкода, що Микола так і не зміг виїхати з Криму й зараз не може займатися улюбленою справою. Це яскравий приклад порушення прав людини”, ‒ сказала Оксана Романюк.

Як повідомляв ІМІ, 22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив кримському журналісту, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Комп’ютер журналіста, згідно з рішенням суду, конфіскований.

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: мова йде про заборону займатися публічною діяльністю 2 роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні суду.

7 грудня 2016 року Миколі Семені висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа складається із шести томів, адвокати розпочали вивчення матеріалу.

20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм. За версією слідства, кримський журналіст “підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

Микола Семена стверджував, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

Ще Наша діяльність