IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Редакції мають дбати про захист журналістів в зоні ООС – Ірина Земляна

Фото – Фейсбук Ірини Земляна

Небезпека для журналістів, персональні дані яких отримало угруповання “ЛНР”, є надвисокою, і редакції мають подбати про їхній максимальний захист. Про це в коментарі Радіо Свобода зазначила експертка Інституту масової інформації з безпеки журналістів у зоні конфлікту Ірина Земляна, коментуючи оприлюднення 30 серпня на сепаратистських сайтах персональних даних українських журналістів.

“Точка зору журналістів і експертів тут розходиться. Журналісти хочуть підготувати якнайкращий матеріал. Для експертів краще живий журналіст, ніж гарний матеріал. Телеканалам, на нашу думку, зараз краще не надсилати своїх кореспондентів у зону конфлікту. Або ж замінити знімальні групи, автівки, телефони, замінити все. Що робити державі? Весь світ нині рухається до технічного прогресу, тож державі Україна час теж навчитися забезпечувати інформаційну безпеку, щоб не траплялися такі ситуації. І почати треба з персональної безпеки. Як бачимо, персональні дані журналістів надходять на незахищені мейли та зберігаються на звичайних серверах”, – констатує Ірина Земляна.

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня сайт так званого “МГБ ЛНР”, а також ресурси “Исток” та “Русская весна” оприлюднили персональні дані журналістів 11 ЗМІ. Серед тих, чиї прізвища, номери телефонів та транспортних засобів, на яких переміщуються журналісти, – працівники каналів “Україна”, “1+1”, “Інтер”, ICTV, 24 каналу, 5 каналу, спільного проекту EuropeFree / Voice of America “Current time TV”, а також співробітники Радіо Свобода і продакшну Tabor production.

Всі ці дані раніше були передані до прес-центру штабу ООС в заявках на роботу журналістів в зоні бойових дій з 12 до 19 серпня.  

У 2016 році вперше списки журналістів з їхніми даними тричі оприлюднював сайт “Миротворець”. Вперше “Миротворець” оприлюднив список із понад 4 тисяч особистих даних журналістів, які отримували так звану “акредитацію” в збройному угрупованні “ДНР”, 7 травня, вдруге оприлюднив 20 травня, втретє опублікував черговий список із прізвищами 293 іноземних журналістів, акредитованих в так званій “ДНР” 24 травня.

9 березня 2017 року ГО “Інститут Масової Інформації” звернулася до СБУ з вимогою розслідувати витік інформації щодо маршрутів пересування журналістів іноземних ЗМІ та номери машин, якими вони їздили зоною АТО, оприлюднену на сайті громадського руху “Український вибір” Віктора Медведчука 5 лютого.

Ще Наша діяльність