IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Представниця ІМІ розповіла ОБСЄ про ситуацію зі свободою слова на Миколаївщині

23 лютого представниця ІМІ в Миколаївській області Тетяна Локацька обговорила зі спостерігачами ОБСЄ ситуацію щодо дотримання свободи слова на Миколаївщині.

За словами представниці ІМІ, спостерігачів ОБСЄ зацікавило, чому саме Миколаївщина останніми роками лідирує за кількістю випадків порушень свободи слова згідно з моніторингом “Барометр свободи слова”.

Під час зустрічі сторони обговорили особливу активність журналістів у регіоні й, відповідно, проблеми з доступом до публічної інформації та отриманням відповідей від влади на запити журналістів. Обговорили фізичні напади на журналістів та погрози щодо ЗМІ. З’ясували ситуацію, чому саме працівники преси не поспішають витрачати свій час на кримінальні справи стосовно порушення їхніх прав.

Також представниця ІМІ роз’яснила про проблеми роздержавлення ЗМІ, а саме супротив місцевої влади щодо самостійності ще вчора своїх комунальних газет.

Представники ОБСЄ та представниця ІМІ обговорили подальші прогнози щодо можливих порушень прав журналістів під час президентських та парламентських виборів цього року.

Тетяна Локацька у свою чергу залишила побажання щодо підтримки та допомоги журналістам у контролі за дотриманням їхніх прав та більш швидкому реагуванню на такі ситуації з боку Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Сторони домовилися про подальшу співпрацю.

Як повідомляв ІМІ, у 2018 році на неокупованій території України Інститут масової інформації зафіксував 235 випадків порушень свободи слова. Миколаївщина посіла другу позицію (після Києва) за кількістю порушень прав журналістів (16 випадків). Миколаївщина вже третій рік лишається в цій першій п’ятірці.

Ще Наша діяльність