IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Отримання доступу до телефону Седлецької підриває принципи захисту джерел інформації – Романюк

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вважає, що отримання доступу Генпрокуратури до інформації з телефону журналістки, головної редакторки програми “Схеми” Наталії Седлецької підриває принципи свободи слова і принципи захисту джерел інформації журналіста. Про це вона сказала в коментарі Радіо Свобода.

“Прослуховування журналістки, яка робить резонансні розслідування щодо високопосадовців, протягом цілих 17 місяців є надмірним втручанням, і ми однозначно засуджуємо такі дії.

У даному випадку йдеться про загрозу або й порушення права журналіста захищати джерела інформації, що гарантується українським законодавством, а також про психологічний тиск на журналістку. Такі дії можуть слугувати негативним сигналом іншим журналістам-розслідувачам, і загалом підривають принципи свободи слова і принципи захисту джерел інформації”, – зазначила Романюк.

За її словами, у цьому випадку Радіо Свободи має право захищати свого журналіста і подавати скарги на слідчих прокуратури та суддю.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

4 вересня Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода заявило, що вважає рішення Печерського райсуду Києва надмірним, яке грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси.

4 вересня журналісти та низка громадських організацій оприлюднили заяву з вимогою, аби генеральний прокурор публічно гарантував, що ухвала суду стосовно Наталії Седлецької не буде реалізовуватися.

Ще Наша діяльність