IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Недофінансування НСТУ є спробою пригасити незалежне медіа перед виборами – Романюк

В Інституті масової інформації (ІМІ) попереджають, що, обмежуючи фінансування суспільного мовника, влада ставить під загрозу одну з найуспішніших реформ в Україні. Про це сказала виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, повідомляє DW.

Оксана Романюк вважає, що українська влада досі ставиться до НСТУ як до “власного інформаційного ресурсу” і намагається через недофінансування його знову змусити працювати на себе.

“Діло йде до виборів. І громадян намагаються позбавити права на отримання достовірної інформації, яку надає суспільний мовник. Це спроба пригасити незалежний ЗМІ перед виборами”, – переконана Романюк.

Як повідомляв ІМІ, 24 вересня правління Національної суспільної телерадіокомпанії України визначило План антикризових заходів у зв’язку з недофінансуванням компанії.

Антикризові заходи передбачають неоплачувані відпустки працівників НСТУ; обмеження прийому на роботу в НСТУ; припинення виплат премій керівному складу; проведення переговорів з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали, що отримуються НСТУ у 2018 році; залучення рекламодавців.

25 вересня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу “UA:Перший” по всій Україні.

25 вересня медійні та правозахисні громадські організації закликали уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу “UA:Перший” по всій території України.

25 вересня державний секретар міністерства інформаційної політики Артем Біденко повідомив, що міністерство вже подало на розгляд Кабінету Міністрів проект нормативного акту про погашення боргів Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал “UA:Перший”).

18 червня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) призупинив аналогову трансляцію телеканалу “UA:Перший” у дев’яти містах через несплату за трансляції з боку НСТУ. Зокрема, трансляцію припинено в містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів.

З 1 вересня 2018 року після відключення аналогового телевізійного мовлення всі регіональні телеканали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України продовжили мовлення. За словами керівника департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитра Грузинського, низка філій Суспільного, які ділили свої частоти з іншими телеканалами, теж продовжили аналогове мовлення.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7000 “Про державний бюджет України на 2018 рік”, у якому на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн грн, що вдвічі менше, ніж передбачає Закон “Про суспільне телебачення та радіомовлення України”.

4 грудня 2017 року Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік, який передбачав 990 млн грн на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України. Це на 213,5 млн грн більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово обіцяв ініціювати зміни до бюджету, щоб збільшити фінансування НСТУ на 200 млн. Однак на сьогодні Суспільне мовлення не отримало жодних додаткових коштів.

Ще Наша діяльність