IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Настав час для формування прозорого механізму блокування сайтів – Романюк

Фото – Громадське радіо

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вважає, що настав час для формування прозорого механізму блокування сайтів, що поширюють інформацію “з ознаками порушення законодавства України”. Так вона прокоментувала випадок з позовами коаліції “За вільний Інтернет” проти Мінінформполітики, РНБО та СБУ в коментарі “Детектору медіа”.

“Я думаю, що кожна криза – це початок якогось розвитку. Я так розумію, що основна претензія стосується саме механізму блокування таких сайтів. І громадськість турбує, що це відбувається непрозоро і незрозумілим чином. І насправді, ми про це говоримо давно. Потрібні критерії, прозора процедура, можливість оскарження – це основне”, – сказала вона.

На думку Романюк, наразі існує потреба ініціювати переговори між громадянським суспільством і державними органами задля вирішення порушеного питання: “Зараз саме той момент, коли треба зустрічатися і говорити про це, узгодити з громадянським суспільством. Просто лишати це в такому вигляді дуже загрозливо… Ми ж не хочемо бути, як Росія, де сайти блокуються непрозоро, без жодних пояснень”.

Як повідомляв ІМІ, 22 листопада коаліція “За вільний Інтернет” подала до суду проти Мінінформполітики, РНБО та СБУ щодо непрозорого застосування санкцій до інтернет-ресурсів.

Зокрема, коаліція оскаржує відмову Міністерства інформаційної політики повідомити, за якими критеріями та методологією складають списки сайтів/ресурсів, які нібито поширюють інформацію “з ознаками порушення законодавства України” та доступ до яких рекомендується заборонити. Такі переліки Міністерство передає до СБУ, яка може виносити їх на розгляд РНБО для застосування санкцій.

А також відмову Ради національної безпеки і оборони та Служби безпеки України надати копії документів з пропозиціями щодо застосування такого виду санкцій, як “заборона інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів”.

Заступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін обурився позовам коаліції “За вільний Інтернет” щодо відмови міністерства надати відповідь на запит про критерії та методологію складання списків сайтів, доступ до яких рекомендується заборонити. Про це він написав у Facebook.

Зокрема, заступник міністра пише, що кілька тижнів запрошував представницю коаліції “За вільний Інтернет” Ірину Чулівську на зустріч, однак цього не сталося.

“Ось тільки сьогодні, після години запитань до Уряду, я побачив новину про те, що увесь цей час Ірина була зайнята написанням позовних заяв, щоб судитися зі спробами міністерства вдіяти бодай щось з такими сайтами, як rusvesna, politnavigator, nahnews та інші…” – написав заступник міністра.

“Ну що ж… Це, на мою думку, дуже доцільне використання донорських коштів американських та європейських платників податків. Коли результатом їх витрачання є те, що Міністерство інформаційної політики України бореться не з пропагандистськими сайтами, фінансованими Московією, а судиться з українськими НГО”, – додав він.

Ще Наша діяльність