IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Кількість “джинси” в ЗМІ зростатиме, оскільки вибори будуть напружені – експертка ІМІ Олена Голуб

За результатами дослідження ІМІ, в липні 2018 року найбільше матеріалів з ознаками замовності, що були розміщені в інтернет-ЗМІ, стосувалися УПЦ МП та нового члена партії “За життя” Віктора Медведчука.   

Загалом на них припало 80% від загальної кількості “джинси”, що була зафіксована експертами в інтернет-ЗМІ.

“Результати дослідження нічим не здивували – кожні вибори в Україні відзначаються досить великою кількістю замовних матеріалів. Що ближче до виборів, то більше таких матеріалів зустрічається в інформаційному просторі. Загалом в усі попередні роки також було засилля таких матеріалів, зараз ми прогнозуємо, що таких матеріалів буде ще більше, оскільки вибори будуть дуже напружені”, – розповіла в ефірі Громадського радіо  представниця Інституту масової інформації Олена Голуб.

ІМІ моніторив 10 інтернет-видань – всі матеріали, які протягом тижня виходили в стрічці новини на кожному з них.

Найбільше замовних матеріалів виявлено на сайті УНІАН.

“Тут найбільше матеріалів із ознаками замовності на користь УПЦ МП та РПЦ. На 112.ua також були виявлені матеріали на користь УПЦ МП, РПЦ, а також досить багато замовних матеріалів на користь політиків. Ці матеріали ніяк не були марковані, як і на сайті “Обозреватель” – він зайняв третю позицію за кількістю таких матеріалів”, – розповіла Олена Голуб.

Найбільше матеріалів із ознаками політичної замовності стосувалися партії “За життя” та Віктора Медведчука – це приблизно третина політично замовних матеріалів, зазначила вона.

“Останнім часом ми теж фіксуємо зростання впливу пана Медведчука на ЗМІ, зокрема його поява в ефірі, в програмній політиці певних каналів. Як зазначила експертка, сайт 112-го зловживає немаркованим належним чином і не обґрунтованим піаром Медведчука, але й програмна політика самого каналу “112-й” не вирізняється якоюсь вибагливістю – вплив Медведчука помітний”, – зазначив Вадим Міський, програмний директор ГО “Детектор медіа”.

Ще Наша діяльність