IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

ІМІ закликав владу не екстрадувати узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова

Фото – Фейсбук Нарзулло Охунжонов

Громадська організація “Інститут масової інформації” закликає Адміністрацію Президента України та Генеральну прокуратуру України сприяти вирішенню питання щодо забезпечення прав і свобод Нарзулло Охунжонова і не здійснювати його екстрадицію до Узбекистану. Про це йдеться у зверненні, яке 10 жовтня на засіданні Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова оприлюднила виконавча директора ІМІ Оксана Романюк.

Наводимо текст заяви повністю:

“Громадська організація “Інститут масової інформації”, як організація, що входить до складу Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова, а також є українським партнером міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”, звертається до Вас з приводу затримання в Україні узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова.

Журналіста Нарзулло Охунжонова було затримано 20 вересня по прибутті у міжнародний аеропорт Київ, а вже 26 вересня Солом’янський районний суд міста Києва виніс рішення про те, щоб залишити його під вартою на 40 днів. Протягом цього періоду має бути прийнято рішення про екстрадицію його назад до Узбекистану.

ГО “Інститут масової інформації” поділяє стурбованість “Репортерів без кордонів” з приводу затримання узбецького журналіста та його можливої екстрадиції до Узбекистану. Ми та наші закордонні партнери вважаємо, що влада Узбекистану використовує Інтерпол та визначені процедури щодо екстрадиції з метою тиску на журналістів та обмеження свободи слова.

Ми закликаємо Адміністрацію Президента України та Генеральну Прокуратуру України сприяти вирішенню питання щодо забезпечення прав і свобод Нарзулло Охунжонова та не здійснювати його екстрадицію до Узбекистану, з огляду на те, що наразі обвинуваченням не наведено жодних доказів інкримінованих правопорушень, а також Україна, в силу зобов’язань, передбачених низкою відповідних підписаних конвенцій, не вправі здійснювати екстрадицію людей, які переслідуються у зв’язку зі своєю політичною чи журналістською діяльністю, тим паче до країни, де є можливим застосування до такої особи тортур.

До цього листа додаємо додатками відповідні звернення “Репортерів без кордонів” (мовою оригіналу) до української влади.

Окремо хочемо відзначити, що “Репортери без кордонів” підтримують регулярний контакт з Нарзулло Охунжоновим з 2013 року.

ГО “Інститут масової інформації” закликає вжити всіх необхідних заходів, щоб сприяти забезпеченню законних прав та свобод Нарзулло Охунжонова”.

Як повідомляв ІМІ, Нагадаємо, 20 вересня в аеропорту “Київ” (колишня назва “Жуляни”) був затриманий громадянин Узбекистану, журналіст Нарзулло Охунжонов разом із дружиною та п’ятьма неповнолітніми дітьми.

25 вересня Солом’янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді тимчасового арешту на 40 діб узбецькому журналістові Нарзулло Охунжонову, який 20 вересня попросив політичного притулку в Україні.

Україна затримала Охунжонова за міжнародним ордером на арешт 20 вересня, коли він з сім’єю прибув до України з Туреччини. Узбекистан подав міжнародний ордер на Охунжонова за звинуваченням у шахрайстві.

До рішення суду  Охунжонов перебував в ізоляторі тимчасового утримання в Києві. Зараз його перевели у СІЗО Києва і Київської області.

За інформацією Комітету із захисту журналістів, Охунжонов у своїх матеріалах критикував “авторитарну владу Узбекистану”, його статті публікуються в різних інтернет-виданнях, включаючи BBC.

Перед тим, як втекти до Туреччини в 2013 році, Охунжонов очолював відділ політики та освіти на радіостанції державної Узбецької телерадіокампанії. Через погіршення ситуації в сфері свободи преси під час невдалої спроби перевороту у 2016 році Охунджонов вирішив покинути Туреччину.

9 жовтня в Апеляційному суді м.Києва не відбувся призначений розгляд скарги на тримання під вартою узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова, який шукає притулку в Україні через переслідування в Узбекистані. Засідання перенесено на 19 жовтня.

Ще Наша діяльність