IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

ІМІ та Rory Peck Trust обговорили на форумі виклики для журналістів-фрілансерів в Україні

Фото – Тетяна Монахова/solnik.com.ua

22 вересня у Києві відбувся форум “Безпека, травма та відповідальність: виклики для журналістів-фрілансерів в Україні”, організований британським фондом допомоги журналістам-фрілансерам Rory Peck Trust спільно з Інститутом масової інформації (ІМІ) за фінансування Фонду Організації Об’єднаних Націй. Про це повідомляється на сайті Solnik.

Відкрили Форум директорка з комунікацій Rory Peck Trust Моллі Кларк, а також українська представниця організації Еміне Зіятдінова та виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, розповівши про діяльність британської організації, яка ще з часів Майдану допомагає українським журналістам-фрілансерам відновлювати пошкоджену під час екстремальних ситуацій техніку та здоров’я.

На форумі виступив мальтійський журналіст Мет’ю Каруана Галізія, який розповів про основні виклики для журналістів-фрілансерів. Сам Мет’ю разом зі своїми братами розслідує жорстоке вбивство власної матері, скоєне через її журналістську діяльність. “Краще, що ти можеш зрозуміти про свою безпеку як журналіст, − це те, що ти не можеш покладатися на державу в цьому питанні”, − зазначив він.

Потім учасники Форуму розділилися за секціями, де були проведені низка майстер-класів на різні теми. Зокрема, на тему “Забезпечення психологічної стійкості” публіці розповів представник організації “Дарт Центр журналістики і травми”, Columbia Lournalism School, Гавін Ріс.

Також на Форумі було представлено майстер-клас на тему “Робота з ветеранами над довгостроковими документальними проектами” від відомого фотографа Джозефа Сивенького, американця українського походження.  За програмою Fulbright, Джозеф виграв ґрант на великий фотопроект про травмованих і загиблих на Майдані, бійців АТО, які повернулися додому з важкими пораненнями і травмами.

Крім того, під час Форуму його учасники переглянули презентацію роботи документального фотографа Гая Мартіна “Паралельна держава”, яку він відзняв у Туреччині. По дискусії перейшли до перегляду фільму Оллі Ламберта “Президент проти преси” (ВВС, 2017).

Також на Форумі виступили Віталій Мороз із ГО “Інтерн’юз Україна” щодо верифікації інформації в інтернеті, Ірина Земляна (ІМІ) говорила про оцінки ризиків, навчала практичних вправ перед завданням із підвищеним ризиком. На першій панельній дискусії, яку модерувала Анастасія Станко (громадське ТБ), присвяченій загрозам і проблемам українських журналістів-фрілансерів, що працюють над чутливими темами, учасниками були Мері О’Шей (RPT, директорка програм), Антон Скиба, журналіст-фрілансер, Марія Варенкова, продюсерка, журналістка-фрілансерка, Мет’ю Каруана Галізія. На панельній дискусії з теми “Правда в умовах інформаційної війни”, яку модерувала Катерина Горчинська (Громадське ТБ), спікерами були Катерина Сергацкова, засновниця і головна директорка “Заборона”, Марго Гонтар, співзасновниця StopFake (до речі, тепер правильно казати не “фейк”, а дезінформація, знали?), Анастасія Магазова, журналістка-фрілансерка, Гай Мартін, фотограф.

Форум вийшов живим, інформаційно насиченим, актуальним і корисним. Сподіваємося, події такого шибу будуть повторюватися в Україні.

Rory Peck Trust розробив корисний сайт, на якому українські журналісти можуть знайти фахову інформацію українською та російською мовами: www.rorypecktrust.org/resources.

Ще Наша діяльність