IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

ІМІ разом з Freedom House та ZMINA обговорили зі слідчим напад на Вадима Комарова

Представники ІМІ разом зі своїми партнерами Freedom House та Центром прав людини ZMINA зустрілися 14 травня в Черкасах з начальником слідчого управління Нацполіції в Черкаській області Євгеном Рогачовим.

Під час зустрічі сторони обговорили стан розслідування нападу на місцевого журналіста та відеоблогера Вадима Комарова.

Як повідомив представник слідчого управління, слідство у справі триває і перебуває під особливим контролем прокуратури. Журналіст досі перебуває в медикаментозній комі, його стан залишається важким.

Крім того, представники ІМІ зустрілися з черкаськими журналістами для обговорення ситуації зі свободою слова в регіоні та нападу на Вадима Комарова.

Журналісти вважають напад на Комарова замовним і розцінили це як попередження не тільки для журналістської спільноти загалом, але й для активістів. Вони переконані: якщо напад не буде розслідувано і не буде знайдено хоча б виконавця, то і журналістські розслідування можуть зникнути в регіоні.

Як повідомляв ІМІ, 4 травня в Черкасах стався напад на місцевого журналіста і відеоблогера Вадима Комарова. З відкритою черепно-мозковою травмою потерпілого доставлено до лікарні. Журналіст у важкому стані перебуває в реанімації.

Поліція спочатку відкрила за цим фактом кримінальне провадження за частиною 1 статті 121 (“Умисне тяжке тілесне ушкодження”) Кримінального кодексу України.

Згодом слідчі перекваліфікували кримінальне провадження за статтями 15 та 115 Кримінального кодексу України (“Замах на умисне вбивство”).

6 травня представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав провести ефективне розслідування нападу на журналіста Вадима Комарова.

7 травня “Репортери без кордонів” заявили, що вражені жорстоким нападом на українського журналіста і відеоблогера Вадима Комарова, і закликали владу докласти максимум зусиль для забезпечення того, щоб спроба вбивства не залишилася безкарною.

Ще Наша діяльність