IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Експертка ІМІ розповіла про медіамізогінію

Фото facebook.com / unwomenukraine

Медіаекспертка та тренерка з безпеки ІМІ Ірина Земляна зауважує, що українські медіа у своїх публікаціях зневажливо пишуть про жінок. Про це вона сказала під час виступу на Львівському медіафорумі.

Вона навела дані моніторингового дослідження гендерного балансу в українських онлайн-ЗМІ, проведеного в лютому цього року. Згідно з дослідженням, 92% згадок про жінок в онлайн-ЗМІ – це політика, шоу-бізнес і кримінал. Водночас тільки 24% жінок виступають як експертки, а 28% як героїні журналістських матеріалів.

“Є сенс говорити про медіамізогінію. Адже якщо подивитися на співвідношення чоловіків і жінок, що працюють у ЗМІ, то журналісток переважна більшість, і саме вони формують образ жінки-жертви, жінки секс-скандалу та гламурної жінки в медіа”, – зазначила Ірина Земляна на панельній дискусії на тему гендерної перспективи в репортажах про конфлікти та гендерно чутливих журналістських практиках у редакціях, організованій “ООН Жінки”.

Також експертка розповіла про основні загрози, з якими журналістки стикаються під час своєї роботи в Україні.

“Якщо глянути з іншого боку, то 41% журналісток не почувають себе безпечно, працюючи в медіа. Ми бачимо, що 47% журналісток потерпали від фізичної агресії, 9% нападів сталося під час інтерв’ю з людьми при владі, а 10% у редакції власного медіа”, – розповіла Земляна.

Ще Наша діяльність