IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Експертка ІМІ назвала пропагандистські тези російських ЗМІ щодо ситуації у Керченській протоці

Фото – hromadske.radio

Основні пропагандистські тези російських ЗМІ щодо ситуації з захопленням ФСБ Росії українських кораблів 25 листопада в Керченській протоці – що Київ влаштував провокацію. Про це медіа-експертка Інституту масової інформації Олена Чуранова розповіла в ефірі Громадського радіо, проаналізувавши повідомлення російських ЗМІ щодо цієї ситуації.

За її словами, основні пропагандистські тези російських ЗМІ – “Київ влаштував провокацію”, “Усе спровокував Порошенко, щоб перемогти на виборах”.

Ще один меседж російських ЗМІ, зазначила Чуранова, який активно поширюється, – “Ситуація на Азові – провокація Заходу”.

“Основна теза – це те, що Київ влаштував провокацію, що це була свідома провокація. А друга теза, яка дуже активно використовувалась, – це те, що все відбувається за прямої вказівки Петра Порошенка і для того, щоб він зміг перемогти на виборах, адже в нього дуже низький рейтинг.

Що цікаво, до того, як вони відкрили вогонь, і навіть до того, як таранили наш корабель, вже в програмі “Вести” на каналі “Росія 24” щогодини запрошували експертів різних у новини і кожного експерта питали: “Как вы думаете, возможно ли силовое решение этой ситуации и не связано ли это с тем, что у Порошенко низкий рейтинг и он таким образом хочет себе какие-то баллы заработать”, – розповіла Олена Чуранова.

Більше про маніпуляції в російських ЗМІ та в соцмережах можна прослухати тут.

25 листопада в Керченській протоці ФСБ Росії захопили три українські кораблі, застосувавши вогонь на ураження. Поранення дістали шестеро українських військових моряків.

Ще Наша діяльність