IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Експертка ІМІ: Якщо від якоїсь новини закипає кров, то десь ховається маніпуляція

Фото – big.zp.ua

Медіа-експертка Інституту масової інформації Олена Чуранова радить аудиторії дотримуватись інформаційної гігієни і користуватися кількома різними джерелами інформації. Про це вона розповіла бердянській інтернет-газеті Big.zp.ua.

“Інформаційна гігієна – це справа тільки наших рук, і тут покладатися на руки журналістів не завжди варто, на жаль. Варто пам’ятати, що телеканали, газети та радіостанції – власність того чи іншого бізнесмена чи політика, і він може впливати на редакційну політику. І як показують дослідження, в тому числі і нашого інституту, вони впливають. До виборів такий вплив буде тільки посилюватися.

Тому перед тим, як включаєте той чи інший телеканал, пам’ятайте, кому він належить. Найкращі новини – в яких відсутні емоції і перебільшення. Якщо від якогось матеріалу у вас починає закипати кров, значить, десь ховається маніпуляція, і цій інформації не варто повністю довіряти. Якщо хочете отримувати достовірну інформацію, користуйтеся кількома різними джерелами, порівнюйте і аналізуйте побачене і почуте”, – розповіла експертка.

Ще Наша діяльність