IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

Експерт ІМІ закликав промоніторити доступ друкованих ЗМІ у прикордонній до Криму Херсонщині

Експерт ІМІ Роман Кабачій взяв участь у конференції до Міжнародного захисту прав людини “Крим. Анексія і безправ’я чи початок кінця імперії”, що відбулася 12 грудня у медіацентрі “Територія реформ” у Києві. Співорганізаторами конференції виступили Київський прес-клуб, Міністерство інформаційної політики та Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка.

Виступ Романа Кабачія відбувся в рамках ІІ панелі конференції “Реінтеграція Криму: тактики і стратегії”, присвяченій питанням державної інформаційної політики на кримському векторі, стану свободи слова в окупованому Криму, мові ворожнечі.

Експерт ІМІ наголосив на тому, що, на жаль, інформуванням про Крим займаються переважно вихідці з Криму, решта ж вважає, що кримська тематика не варта уваги. Проте кримчанам власне бракує розвінчування міфів, фейків і антиукраїнської пропаганди, котра панує на півострові. Політика замовчування щодо таких речей, як фейкові з’їзди української діаспори, антиукраїнська та антикримськотатарська агітація політиків-утікачів колишньої влади, так звані конкурси на кращого журналіста року, на яких нагороджуються представництва російських пропагандистських медіаресурсів, не працює, оскільки люди споживають ту інформацію, яку мають перед очима.

Також Роман Кабачій звернувся до представників Мінінформполітики з проханням провести моніторинг із доступом до друкованих ЗМІ у прикордонній з Кримом Херсонській області: “Кримчанин повинен мати можливість фізично купити український журнал чи газету в Каланчаку, Чаплинці, Каховці. Чому на вокзалі у Херсоні я бачу курченківський “Корреспондент”, а не бачу “Український тиждень”, у якому є постійна кримська рубрика? Тому що у нас досі, щоб зайти в мережу розповсюдження окремо взятої області, треба заплатити хабар”, – сказав Кабачій.

У рамках конференції радник Міністерства інформаційної політики Юлія Коздобіна презентувала Стратегію інформаційної реінтеграції Криму.

Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра інформаційної політики, розповіла про ситуацію із висвітленням кримської тематики – на телебаченні Криму присвячено всього 2,2% матеріалів: “Крим перетворився на інформаційну сіру зону, фактичне гетто. І хоч 70% кримчан мають можливість отримувати інформацію з України через інтернет і супутник, вони не спішать це робити – за перепости українських сайтів у соцмережах можна отримати переслідування. Треба зробити так, щоб Крим став цікавим для українських медіа, і тоді кримчани активніше ними цікавитимуться”.

Подібним чином висловилася Гаяна Юксель, директорка агенції “Кримські новини”: “Це маніпуляція, коли говорять, що неможливо отримати інформацію про Крим, інформаційний зв’язок із півостровом важкий, проте він існує. На материковій частині України працює 11 кримських медіа, при цьому в самому Криму їх кількість зменшилася на 80%, на півострові заборонені до перегляду біля 50 українських медіа.” Юксель закликала до координації роботи між кримськими українськими та загальнонаціональними медіа, в тому числі у питанні термінології. Як приклад вона навела справу із висвітленням справи Хізб ут-Тахрір, коли українські медіа нерідко ретранслюють російський підхід до цієї проблеми.

Наталія Беліцер з Інституту демократії ім. Пилипа Орлика назвала однією з важливих кримських тем лобіювання законопроекту про корінні народи Криму, ухваливши який Україна отримає вагомий важіль у міжнародних переговорах щодо правового статусу окупованого півострова.

У конференції взяли також участь Роман Шутов (ГО “Детектор медіа”), секретар НСЖУ, журналістка із Криму Олена Юрченко, політолог Олеся Яхно, професор-міжнародник Григорій Перепелиця, представники Меджлісу кримськотатарського народу та інших громадських організацій.

Модерували зустріч Андрій Куликов та Еміне Джапарова. 

ІМІ

 

Ще Наша діяльність