IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

29

89

2

31

Експерт ІМІ виступив в Університеті м. Познань з доповіддю щодо рівня свободи слова в українських ЗМІ

Експерт ІМІ Роман Кабачій на запрошення Східного інституту Університету ім. Адама Міцкевича у Познані (Польща) зробив доповідь на тему «Ситуація у медіапросторі України – скільки є свободи слова?»

Лекція відбулася 20 листопада в Cоllegium Historicum університету, були присутні директор Східного інституту Кшиштоф Пєткєвіч, викладачі та студенти факультету та суміжних напрямків.

Експерт розповів про особливості формування українського медіаринку, починаючи з часу отримання Україною незалежності,  зростання впливу олігархів та влади над ЗМІ, боротьбу з темниками, джинсою та маніпуляціями у ЗМІ, значення революцій 2004 та 2013-2014 рр. для українського медіапростору. Пояснив значення вислову «свобода корупційних можливостей», вжитого медіакритиком Наталією Лигачовою стосовно сучасного становища.

Роман Кабачій звернув увагу на різниці поміж загальноукраїнськими та регіональними ЗМІ, мовною ситуацією та змінами у цій сфері у зв’язку з запровадженням квот на україномовний контент та інформаційний продукт.

Окрему увагу було приділено явищу фейків та протидії пропаганді. Експерт розповів також про основні напрямки медіареформи в Україні: роздержавлення комунальних медіа, створення суспільного мовлення, прозорості медіавласності, доступу до публічної інформації.

Роман Кабачій відповів також на питання, котрі стосувалися джинси (наскільки обиватель може її відрізнити та профільтрувати), свободи слова (передусім з огляду на приклади убивств відомих журналістів), дотримання базових журналістських стандартів в умовах війни.

Довідка ІМІ: Східний інститут при Історичному факультеті Університету ім. Адама Міцкевича в Познані спеціалізується на вивченні пострадянського простору та підготовці спеціалістів-міжнародників у цій сфері. Зокрема, на українському напрямку останнім часом вийшли дослідження щодо ідентичності мештанців Донбасу (Марта Студенна-Скруква) та формування української тотожності на Півдні України (Ґжеґож Скруква).

Ще Наша діяльність