IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

29

89

2

31

Експерт ІМІ провів майстер-клас для херсонської Школи універсального репортера

Глава Херсонського прес-клубу Оксана Жіляєва представляє Романа Кабачія

Експерт Інституту масової інформації Роман Кабачій провів 13 листопада майстер-клас для Школи універсального репортера “Медіаполігон”, що діє при Факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету

Темою майстер-класу було обрано “Медіаманіпуляції, фейки в ЗМІ”, піднято також контекст інформаційної та культурної війни, пропаганди Кремля проти України та єдності Євросоюзу.

Роман Кабачій зосередився на типах фейків, способах маніпулятивної подачі інформації, цілях, з якими творяться фейки, та наслідках їх некритичного споживання. Експерт наголосив, що Україна не є самотньою у боротьбі з пропагандою, до неї підключаються журналісти та експертні групи у країнах Центральної Європи. Інформаційна війна це також війна культур, використання цілого спектру елементів, у якому фейкова інформація є лише ланцюжком: проплачені блогери, “корисні ідіоти” у політиці, соціальній сфері, прихована діяльність окремих ГО, церковних структурах, керівництво яких міститься у Росії.

“Проте ми самі повинні активніше включатися у протистояння пропаганді: викривати фейки, висвітлювати тих, хто їх розповсюджує, не сприяти їх поширенню (не “читати заголовками” і не перепощувати новини лише на основі заголовків, активно включатися у медіапросвітництво)”, – сказав Кабачій.

Також молодим журналістам було представлено методику виявлення фейку, акаунтів-ботів у соціальних мережах.

Проект Школа універсального репортера «Медіаполігон», розроблений Ольгою Рембецькою та Оксаною Жіляєвою, переміг серед 100 заявок від українських університетів, громадських організацій, редакцій медіа і отримав фінансування Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Грантоодержувачем є ХМГО «Херсонський прес-клуб» у партнерстві з Кафедрою соціальних комунікацій Факультету філології та журналістики Херсонського державного університету. Проект розпочав свою роботу 1 вересня 2017 року і розрахований на 8 місяців.

ІМІ

Фото: Ольга Рембецька

Ще Наша діяльність