IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

Журналісту Ukrpress.info скасували редакційне посвідчення

Фото – ukrpress.info

Головний редактор інформаційного агентства Ukrpress.info Олексій Воронцов заявив про скасування і припинення дії посвідчення, виданого журналісту видання Ігорю Рудичу. Про це йдеться в заяві головреда видання щодо затримання поліцією Ігора Рудича.

“Затриманий вчора (5 грудня – ред.) поліцією Ігор Рудич – позаштатний журналіст нашої компанії, і посвідчення йому видане тимчасово. Наша організація на постійній основі проводить роз’яснювальну роботу з приводу участі позаштатних журналістів у подіях та ознайомлює всіх учасників з вимогами до роботи і Кодексом Укрпресінфо”, – йдеться в заяві.

Головред видання зазначає, що їхня організація є виваженою та відповідальною.

“Ми не беремо на себе відповідальність за протиправні дії з боку сторонніх осіб, що мають на меті шкоду для суспільства. Також хочу повідомити, що тимчасове посвідчення, видане Ігорю Рудичу, відсьогодні скасоване і офіційно припиняє свою дію. Приносимо свої вибачення за незручності”, – заявляє Воронцов.

За його словами, їхня організація має велику кількість позаштатних журналістів, “проте ми не завжди розділяємо погляди авторів наших публікацій і не несемо відповідальність за їх протиправні дії”.

Редактор акцентує, що посвідка журналіста дає можливість брати участь у заходах з метою висвітлення їх на сторінках їхнього видання, проте вона не звільняє від відповідальності за протиправні дії.

“Укрпресінфо – це спеціалізована інформаційна агенція, головною функцією якої є забезпечення оперативною політичною, економічною, соціальною культурною інформацією українську спільноту через збір та обробку даних”, – зазначив головред.

Як повідомляв ІМІ, 6 грудня директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко оприлюднив у себе на сторінці у Фейсбук відео, вказавши, що 5 грудня під час подій навколо Міхеіла Саакашвілі був затриманий правопорушник з ножем та при затриманні назвався журналістом. Речник закликав журналістів маркуватися під час висвітлення масових подій на вулицях і дбати про власну безпеку.

6 грудня журналіст видання Ukrpress.info Ігор Рудич підтвердив ІМІ, що на відео, оприлюдненому директором департаменту комунікації МВС про “затримання псевдожурналіста” під час акції із затримання Міхеіла Саакашвілі, дійсно він.

5 грудня інформаційно-аналітичне експертне агентство Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова повідомило ІМІ про напад співробітників поліції на їхнього експерта, журналіста видання Ukrpress.info Ігоря Рудича в Києві під час подій довкола затримання лідера “Руху нових сил” Міхеіла Саакашвілі.

Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова надіслав ІМІ копію редакційного посвідчення Ігоря Рудича, а також дані про реєстрацію Ukrpress.info як ЗМІ.

 

Ще Новини